Kripto Para

Bitcoin Madencisi Marathon Digital’den Muhasebe Yanılgısı

Bitcoin madencisi Marathon Digital, yapılan bir muhasebe yanılgısı sebebiyle dördüncü çeyrek yarar raporunu geç açıklayacak.

Firma yapılan kusur sebebiyle kimi raporları ertelerken dördüncü çeyrek çıkar raporlarının açıklanmasının ertelendiğini de açıkladı. Bu açıklama akabinde şirketin payları yükseliş yaşadı.

Marathon Digital 2022 Dördüncü Çeyrek Kar Raporlarını Geç Açıklayacak

Marathon Digital ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) teknik muhasebe bahislerini işaret eden bir soruşturmanın akabinde, denetlenmiş 2021 sonuçlarının kimi kısımlarını ve şu anda denetlenmemiş 2022’den üç aylık raporları tekrar beyan etmesi gerekeceğini söyledi.

bitcoin madencisi marathon digitalden muhasebe yanilgisi 0 SD8FsMK2

Bir SEC belgesine nazaran kelam konusu olan durum şirketin dijital varlıklar üzerindeki kıymet düşüklüğünü hesaplama yolu ve üçüncü taraf bir maden havuzunun işletilmesinde bir müdür yerine bir aracı olarak hareket etmesiydi.

Şirket, yine beyanların 2021’deki toplam marj, işletme geliri yahut net gelir yahut 2022’nin üç aylık sonuçları üzerinde rastgele bir tesirinin olma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.

Şirket daha evvel 2022 dördüncü çeyrek sonuçlarını Salı günü kapanıştan sonra yayınlayacaktı, fakat bu ertelendi. Salı günü öğlenden sonra şirketin pay bedeli yüzde 8,5 yükseldi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoin-madencisi-marathon-digitalden-muhasebe-hatasi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu