Gündem

Bitcoin işlem hacmi 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı!

Bitcoin’in ( BTC ) 2022’de önemli düzeltmeler kaydetmesine rağmen, varlık artan yatırımcı faaliyetine tanık oluyor. Bu doğrultuda, amiral gemisi kripto para biriminin yüksek enflasyon ortamında güvenli bir liman varlığı olma beklentilerini karşıladığı göründüğü için Bitcoin’in ticaret hacmi istikrarlı bir şekilde arttı.

Bitcoin işlem hacmi 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı!

Santiment’in zincir içi verilerine göre , özellikle 29 Eylül itibariyle, Bitcoin’in ticaret hacmi Haziran ortasından bu yana en yüksek seviyesine çıkarak 42.68 milyar dolara ulaştı.

bitcoin islem hacmi 3 ayin en yuksek seviyesine ulasti 0 RBV4ICtM

Bitcoin işlem hacmi tablosu. Kaynak: Santiment

İşlem hacmi BTC fiyatına yansımadı

Bitcoin ticaret hacmi artıyor olsa da, aktivite, yüksek enflasyon ve artan faiz oranları gibi hakim makroekonomik faktörlerin ağır basmaya devam ettiği varlığın fiyatına yansımadı.

Aynı zamanda, çoğu küresel fiat para birimi, yaygın bir ABD doları karşısında tökezliyor. Bu nedenle, yatırımcılar, bir hedge olarak görülen Bitcoin ile fiat para birimini boşaltmak için acele ediyor gibi görünüyor. Ayrıca, yatırımcıların bir kısmı arbitrajdan kâr etmeye çalışıyor.

Bitcoin ticaret hacmi, varlığın yüksek enflasyon koşullarında gelişmeye yönelik kurucu ilkelerini kısmen tamamlıyor.

Düşen fiat para birimi değerleri nedeniyle hacim tetiklenirse, yatırımcıların Bitcoin’i uzun süre tutma niyetinde olmayabileceğini belirtmekte fayda var. Çoğu durumda, itibari para birimleri düşük performans gösterdiğinde, yatırımcılar dolarize varlık satın almak ve geleneksel bankacılık sistemini atlamak için genellikle kripto para birimlerine yönelirler.

Bitcoin’in potansiyeli

Ayrıca, fiat para birimlerine karşı Bitcoin işlem hacminin patlaması, varlığın potansiyelini vurgular. Destekçiler, sınırlı tedarik özelliği nedeniyle kripto para birimini fiat para birimlerine ve altına daha iyi bir alternatif olarak lanse ettiler.

Bu arada, Bitcoin çok önemli 20.000 dolar seviyesini geçmeye çalışıyor. Basın saatine göre, kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık %1 kayıpla 19.300 dolar değerindeydi.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/bitcoin-islem-hacmi-3-ayin-en-yuksek-seviyesine-ulasti-633b27a268c58725194ba5c0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu