Gündem

Bitcoin için Ekim ayı nasıl geçecek?

Kripto para piyasası, Eylül başında ulaştığı 1 trilyon doları geri almak için mücadele ederken, kripto tüccarları ve yatırımcıları, bu tür düşüş koşullarında Bitcoin’in ( BTC ) performansı konusunda endişeli.

Bitcoin için Ekim ayı nasıl geçecek?

2 Ekim’de bir tweet’te amiral gemisi dijital varlığın tarihsel aylık performansını belgeleyen bir grafik yayınlayan kripto analisti Ali Martinez’e göre, yıllar boyunca Ekim ayı piyasalarını takip eden verilerin gösterdiği gibi, Bitcoin bu koşullarda iyi performans göstermedi.

bitcoin icin ekim ayi nasil gececek 0 ePWmB7Ur

Bitcoin’in yıllar boyunca ayı piyasalarındaki aylık performansı. Kaynak: Ali Martinez

Ayrıca, Bitcoin, Ekim 2022’ye kadar olan iki ayda kötü bir performans sergileyerek Ağustos ayında değerinin %13,99’unu ve Eylül ayında %3,1’ini kaybetti. Yılın başından yayın zamanına kadar, ilk kripto para biriminin fiyatı %58,86 düştü.

bitcoin icin ekim ayi nasil gececek 1

Bitcoin yıldan bugüne (YTD) fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Diğer göstergelerde Bitcoin için daha fazla iyimserlik

Bununla birlikte, Bitcoin Ekim 2021’de %39.9, Ekim 2020’de %28.04 ve Ekim 2019’da %10.48 ekleyerek Ekim ayının boğa piyasalarında son üç yılda son derece iyi performans gösterdi.

Basın zamanında, BTC, önceki yedi gün boyunca % 1,48’in yanı sıra gün içinde % 0,19’luk bir artışı temsil eden 19.211 dolardan işlem görüyordu. Bu arada, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 368,54 milyar dolar.

Bunun da ötesinde, Finbold’un bildirdiği gibi , Bitcoin madenciliği hash oranının 2 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 240.208 milyon TH/s’ye ulaşmasıyla gösterildiği gibi, madenciler mevcut ayı piyasasıyla ilgilenmiyor gibi görünüyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/bitcoin-icin-ekim-ayi-nasil-gececek-633b341047b545693f3be448

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu