Kripto Para

Bitcoin için Alarm! Grafik ve Piyasa Tahlili – 6 Mart 2023

Bitcoin (BTC) tarafında riskli alan hala devam ediyor, 22 bin 400 dolar düzeyinde olan olan BTC yine yükselişe geçebilir mi?

Kripto dalında günden güne artan Fud haberler, BTC’nin fiyatını ciddi manada sarstı. Haberin yazılımı itibariyle 22.400 dolar düzeyinde olan BTC, yine yükselişe geçmek için olumlu gelişmelere gereksinim duyabilir. Kripto piyasasında yaşanan sert düşüş doğrultusunda, yatırımcıların endişeleri devam ediyor.

Günel olarak riskli bölgede olan BTC, tekrardan tarafını üste çevirebilir mi?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC tarafında 45 dakikalık vakit dilimine bakıldığında, yükselişlerin devam edilebilmesi ismine 23.630 dolar düzeyinin kalıcı olarak aşılması gözlemlenebilir. Şuan için orta fiyatta olan BTC, yatırımcılardan kâfi alıcı bulamazsa 21.490 dolar düzeylerine kadar geri çekilmeler gözlemlenebilir. Aktüel durum için olumsuz haberler‘den etkilenen BTC, aşılması kuvvetli bir maratona girmiş durumda.

bitcoin icin alarm grafik ve piyasa tahlili 6 mart 2023 0 f8IIMqvc

Bitcoin için Piyasa Paha Analizi 

Kripto piyasasında yaşanan çöküş ile birlikte, BTC piyasa pahası için de büyük hareketler gözlemlendi. 430 milyar dolar piyasa bedelinden dayanak olarak benimsemiş olan BTC, 431 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor durumda. BTC piyasası bedelinin yükseliş taraflı harekete geçebilmek için, 452 milyar dolar piyasa kıymetini kalıcı formda kırması beklenebilir. Muhtemel piyasa değeri düşüş senaryosunda ise 417 milyar dolar düzeyi kıymeti takviye olarak gözlemlenebilir.

bitcoin icin alarm grafik ve piyasa tahlili 6 mart 2023 1 jS2CpAFl

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Fiyat olarak tehlikeli alanda olan BTC, dominans düzeyi için de direnç alanına yaklaşmış durumda. Yaklaşık olarak yüzde 43.60 dominans düzeyinden reaksiyon alan BTC, şimdiki durum için orta dominans kıymetinde seyrediyor. Yüzde 44 dominans düzeyinin aşılmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler mümkündür. Altcoin’ler tarafında yükseliş senaryosunun tekrar konuşulabilmesi için, BTC dominans düzeyinin yüzde 43.10‘a düşmesi süreci takip edilebilir.

bitcoin icin alarm grafik ve piyasa tahlili 6 mart 2023 2 LmmMgBCl

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoin-icin-alarm-grafik-ve-piyasa-analizi-6-mart-2023/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu