Kripto Para

Bitcoin için Alarm! Grafik ve Piyasa Tahlili – 4 Mart 2023

Bitcoin’de (BTC) fiyat tehlikesi hala devam ediyor, 22 bin 300 dolar düzeyine yerleşmiş olan BTC terkar yükselişe geçebilir mi?

Kripto para piyasasında giderek artan Fud haberler, BTC’nin fiyatını ciddi manada etkilemiş durumda. 22.350 dolar düzeyinde bulunan BTC, tekrar yükselişe geçmek için pozitif haberlere muhtaçlık duyabilir. Kripto yatırımcıları, BTC‘nin bu düşüşüyle birlikte panik havasına girmiş durumda.

Fiyat olarak net biçimde inançlı bölgede olmayan BTC‘nin bundan sonra ki tarafı nasıl olabilir?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC tarafında 4 saatlik grafiğe bakıldığında ise, yükselişlerin devam edilebilmesi ismine 23.000 dolar düzeyinin kalıcı olarak aşılması beklenebilir. Şuan için orta pozisyonda olan BTC, kripto piyasasından kâfi alıcı bulamazsa 21.500 dolar düzeylerine kadar geri çekilmeler yaşayabilir. Şimdiki durum için Fud haberler ile karşı karşıya kalan BTC, güçlü bir sürece girmiş durumda.

bitcoin icin alarm grafik ve piyasa tahlili 4 mart 2023 0 aGCOrIJT

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Fiyat bakımından net bir formda inançlı bölgede olmayan BTC, dominans düzeyi için de karar alanına gelmiş durumda. Yaklaşık olarak yüzde 43.60 dominans düzeyinden reaksiyon alan BTC, yeni durum için orta alanda seyrediyor. Yüzde 43.70 dominans düzeyinin aşılmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler yaşanabilir. Altcoin’ler tarafında muhtemel yükseliş senaryosunun konuşulabilmesi için, BTC dominans düzeyinin yine yüzde 43.10‘a gevşeme süreci takip edilebilir.

bitcoin icin alarm grafik ve piyasa tahlili 4 mart 2023 1 rkMw2Dfp

Bitcoin için Piyasa Paha Analizi 

BTC fiyatında yaşanan çöküş ile birlikte, BTC piyasa bedeli için de sert hareketler gözlemlendi. 431 milyar dolar piyasa bedelinden dayanak alan BTC, 431 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor durumda. BTC piyasası pahasının yükseliş istikametli devam edebilmesi için, BTC piyasa pahasının 452 milyar doları kalıcı halde aşılması beklenebilir. Devam edebilecek mümkün düşüş senaryosunda ise 417 milyar dolar piyasa pahası takviye vazifesi görebilir.

bitcoin icin alarm grafik ve piyasa tahlili 4 mart 2023 2 PIMuhn3t

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoin-icin-alarm-grafik-ve-piyasa-analizi-4-mart-2023/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu