Kripto Para

Bitcoin, Ethereum ve Avalanche Tahlili – 24 Kasım 2022

Kripto para piyasasının toplam bedeli CoinGecko datalarına nazaran son 24 saatte yüzde 1,9’luk yükselişle 873 milyon dolara yükseldi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve AVAX‘taki fiyat hareketlerini bir arada inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan süreç görüyor? Ethereum hangi düzeyde? AVAX‘taki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

CoinGecko datalarına Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1,3 paha kazandı. Piyasanın önder kripto parası Bitcoin, uzun müddettir hareketine devam ettiği 19-20 bin dolarlık bandından önemli bir düşüş yaşadı. FTX’in iflası ve hacklenmesi derken kripto para piyasasında sular hiç dinmedi ve başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto paralarda düşüş yaşandı. Bitcoin bulunduğu hareket bölgesiyle itibariyle fiyat seyrine 16-17 bin dolardan devam ediyor.

bitcoin ethereum ve avalanche tahlili 24 kasim 2022 0 sljcZYAeBitcoin’in günlük grafiği

Bitcoin‘in bu düzeylerden gelecek haber akışıyla bir arada istikametini belirlemesini bekleyeceğiz. Ek olarak 50 günlük ortalamaa baktığımız vakit bu kıymetin fiyattan epey bağımsız seyrettiğini görüyoruz. Bu sebeple bir mühlet daha Bitcoin’in bu düzeylerde yatay seyredeceğini söyleyebiliriz. BTC’de de devam edecek bir düşüş olacaksa şayet bir sonraki durak 15-16 bin dolar bölgesi olabilir. Şayet bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in birinci durağı 18 bin dolar bandına tutunmanı akabinde 19-20 bin dolar bölgesini denemek olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 16 bin dolar düzeyinden süreç görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

FTX’in iflasını açıklaması akabinde da hacklenmesinin gündeme gelmesiyle Ethereum da önemli düşüş kaydetti. Buna rağmen Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz vakit ise ETH‘nin, CoinGecko bilgilerine nazaran son 24 saatte 3,7’lik yükseliş yaşadığını görüyoruz.

bitcoin ethereum ve avalanche tahlili 24 kasim 2022 1 ImJ51lOaEthereum’un günlük grafiği

Ethereum’da bir sonraki amaç 1200-1300 dolar bölgesinde tutunmak diyebiliriz. Şayet Ethereum tarafında düşüş olursa birinci durağımız 1000 dolar bandı olabilir. Yazı hazırlandığı an itibariyle Ethereum 1200 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi

Kripto piyasasının en tanınan 20. coini olan AVAX, FTX’in iflasını açıklamasının akabinde tam yükselişe hazırlık yaparken öteki kripto paralar üzere düşüş yaşadı. CoinGecko datalarına nazaran son 24 saatte yüzde 4,1 yükseliş yaşadı.

bitcoin ethereum ve avalanche tahlili 24 kasim 2022 2Avalanche’ın günlük grafiği

AVAX, an itibariyle 13,2 dolarda seyrediyor. AVAX’taki bir sonraki gaye 13,7 dayanağına tutunması denebilir. Önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler istikameti belirlemede rol oynayacak.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoin-ethereum-ve-avalanche-analizi-24-kasim-2022/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu