Sıradaki içerik:

LG, Dönen Ekranlı 17 İnç Dizüstü Bilgisayarın Patentini Aldı

e
sv

Bitcoin, En Yüksek Değere Ulaştı: Yükselmeye Devam Ediyor!

1737 okunma
avatar

Çağrı

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde 3 yılın ardından 17 bin dolara ulaşan Bitcoin, bu sefer de üç yıllık süreçteki en yüksek değerine ulaşmayı başardı. Kripto para birimi, bu sene boyunca %160’tan fazla değer kazandı.

Bu hafta ortamında sizlere aktardığımız bir haberimizde tanınmış kripto para birimi Bitcoin’in 3 yılnin sonrasında 17 bin dolara ulaştığından bahsetmiştik. Değerini artırmaya devam eden Bitcoin, bir eşiği daha geride bıraktı.

Popüler kripto para birimi, 18.766,79 dolara erişerek Aralık 2017’den bu yana en yüksek değerine ulaşmış oldu. Bu hafta %17 değer kazanan Bitcoin, Haziran 2019’dan bu yana en yüksek haftalık değer kazanımına ulaştı. Bu yıl başından bu yana ise %160’tan çok değer kazandı.

Bitcoin, değer kazanmaya devam ediyor

Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, kripto paranın değer kazanımıyla alakalı olarak “Bugün Bitcoin; kurumsal yatırımcıların, bankaların ve aile ofislerinin para devalüasyonuna karşı Bitcoin’e yatırım gerçeklştirmeyi düşündüğü bir noktaya gelmiştir” ifadelerini kullandı. Devalüasyon; yerel para birimine, hükûmet politikaları gereği döviz karşısında değer kaybettirilmesidir.

Mashinsky, Bitcoin’in 2017’deki rallisinin de bireysel yatırımcılarla gerçekleştiğini dile getirdi. Hem de LINE Corp. ve PayPal gibi büyük oyuncuların bu dönemlerde dâhil olması sebebiyle 2017’de meydana gelen balona göre daha çok stabilizasyon beklenebileceğini ve bunun bundan sonra bir “altına hücum” olmadığını söyledi.

Ayrıca Bitcoin ile benzer hareket eden Ethereum ve Ripple gibi kripto paralar da sırasıyla değerlerinde %7,2 ve %3’lük artış gördü. Tabii dolar karşısında değer kazanan Bitcoin, TL karşısında da değerini artırmaya devam ediyor.

Yaklaşık 1 ay önce TL cinsinden 100 bin TL’yi geçerek rekor kıran kripto para birimi, tekrar en yüksek değerini gördü. 1 Bitcoin’in şu an 142 bin 501,93 TL‘ye ulaşarak rekor kırdı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.