Gündem

Bitcoin desteği kırılıyor mu? Yeni kritik seviye ne?

Bazı uzmanların önümüzdeki Haziran ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) enflasyon raporundan etkileneceğine inandıkları Bitcoin ( BTC ) dahil olmak üzere varlıklarının çoğunda düşüş hissi hakim olduğu için küresel kripto para piyasası tekrar kırmızıya döndü.

Bitcoin desteği kırılıyor mu? Yeni kritik seviye ne?

Durum her saat değişirken, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, destek bölgesini 20.000 doların üzerinde tutamayan Bitcoin için izlemek için yeni kilit seviyeler belirledi ve 12 Temmuz’daki tweetinde açıkladığı gibi bir düzeltme gerçekleşti.

bitcoin destegi kiriliyor mu yeni kritik seviye ne 0

Bitcoin fiyat analizi. Kaynak: Michael van de Poppe

Bu arada, başka bir kripto ticaret uzmanı Ali Martinez, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketleri hakkında iki kuruş verdi ve tweet’inde şunları açıkladı:

“Bitcoin, 575.000 adresin 375.000 BTC’den fazla tuttuğu 19.150 ile 19.700 dolar arasında önemli bir talep duvarında oturuyor. Bu destek seviyesi tutarsa, BTC’nin 20.900 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya olduğuna dikkat edin. Bu seviyelerden biri, büyük bir fiyat hareketini tetiklemek için teslim olmalı.”

bitcoin destegi kiriliyor mu yeni kritik seviye ne 1 OGDHDYrm

16.718 $ ile 22.718 $ arasında Bitcoin satın alan adresler. Kaynak: Ali Martinez

Enflasyon verilerinin olası etkileri

Analiste göre, herkes TÜFE raporunun olumsuz olacağını düşündüğü için derin bir krizin yaşanmasını bekliyor. Ancak, enflasyon verilerinin “gördüklerimizden daha az şiddetli olacağına veya en azından önümüzdeki aylarda (sayıların) düşmeye ve beklediğimizden daha az olmaya başlayacağına” inanıyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/bitcoin-destegi-kiriliyor-mu-yeni-kritik-seviye-ne-62d04a1ab6c1a23343662b4a

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu