Kripto Para

Bitcoin Depot, BTC ATM’lerinin Yazılımını Dönüştürüyor

Bitcoin Depot, işletme maliyetlerini azaltmak ismine Bitcoin ATM’lerinin yazılımını dönüştürmeye karar verdi.

Bitcoin Depot’un donanım ve yazılımını dikey olarak entegre eden kripto ATM’lerinin yazılım dönüşümü, yıllık yazılım lisans fiyatlarını ortadan kaldırıyor. Bu fiyatlar daha evvel yıllık operasyonel maliyetlerde 3 milyon doları buluyordu.

Kripto ATM Kurulumları Düşüş Yaşadı

Kripto ATM kurulumları son birkaç ay içinde dünya genelinde istikrarlı bir düşüş yaşadı. Jeopolitik tansiyonlar ve gelir düşüşü nedeniyle birtakım ATM’ler faaliyet dışı bırakılırken, Bitcoin Depot üzere sağlayıcılar fizikî Bitcoin ATM’lerinin yazılımlarını dönüştürmeye başladı.

Bitcoin Depot kısa mühlet evvel 7.000 kripto ATM’sinin ve kioskunun tamamını BitAccess tarafından desteklenen yazılım tabanlı bir teklife dönüştürdü. Yazılım dönüşüm atılımı, Bitcoin Depot’un Kasım 2022’de BitAccess’in çoğunluk paylarını satın almasının akabinde geldi. Mutabakattan aylar evvel Bitcoin Depot, özel maksatlı bir satın alma şirketi ile 885 milyon dolarlık bir muahede sağlayarak 2023 yılında halka açılma planını duyurmuştu. 

2022’nin birinci yarısında pazar önderi olan BitAccess, Temmuz 2022’den bu yana ATM kurulumlarında dengeli bir düşüş gördü. Şirket, şu anda her ikisi de tıpkı vakit çizelgesinde pazar hisselerini artıran Genesis Bytes ve Genesis Coin’in akabinde üçüncü pozisyona düştü. Mevzu ile ilgili yorumda bulunan Bitcoin Depot’un BTM operasyonlarından sorumlu lider yardımcısı Jason Sacco, “Mevcut sabit sürücüyü BitAccess yazılımıyla evvelce yüklenmiş bir şoförle değiştirerek, yazılım dönüşümünü süratli bir biçimde tamamladık ve saha dönüşüm projelerinde meydana gelebilecek kimi teknik problemlerden kaçındık” tabirlerini kullandı.

Sacco ayrıyeten, Bitcoin Depot’un Bitcoin ATM’lerinin birinci 6.000’inin 10 hafta içinde yazılıma dönüştürüldüğünü açıkladı. 

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoin-depot-btc-atmlerinin-yazilimin-donusturuyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu