Kripto Para

Bitcoin (BTC) Riskli Bölgede! Grafik ve Piyasa Tahlili – 26 Şubat 2023

BTC, güçlü direnç düzeyi olan 25 bin doları aşamayarak satış baskısı yemiş durumda, riskli bölgeye gelen BTC’yi hangi durumlar bekliyor?

Geçtiğimiz haftalarda BTC tarafında yükselişe hakikat ataklar başlamıştı. Bilhassa Asya taraflı gelen olumlu haberler üzerine BTC, kritik direnç düzeyi olan 25.250 dolar’ı tekraren defa test etti. Vaktinde güçlü bir takviye olarak çalışan bu düzey, şuana bakıldığında BTC’nin taraf kararı için en kıymetli durum olarak karşımıza çıkıyor. 25.000 dolar düzeyinden ağır satıcıyla karşılaşan BTC, şimdiki durum itibariyle 23.100 dolar düzeyine gelmiş durumda.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC teknik tahlili için 1 saatlik grafiğine bakıldığında, 25.000 dolar düzeyinin çok defa denenip sert satış oburuyla karşılaştığı görülüyor. BTC’nin yükseliş senaryosundan bahsedebilmek için, öncelikler 23.340 dolar düzeyinin üzerinde kalıcılık gözlemlenmeli. BTC, bu düzeyin üzerinde tutanmayı başarabilirse, 23.600 dolar düzeyinde ki karar gözlemlenmelidir. Muhtemel düşüş senaryosu ise, BTC 23.850 dolar düzeyinden kâfi alıcı bulamazsa 22.600 dolar düzeylerine kadar geri çekilme yaşanabilir.

bitcoin btc riskli bolgede grafik ve piyasa tahlili 26 subat 2023 0 bUDbd7eS

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Fiyat olarak kritik etaba gelen BTC, dominans düzeyi için de karar etabına gelmiş durumda. Yaklaşık olarak yüzde 48.30 dominans düzeyinden reaksiyon alan BTC, aktüel durum için takviye düzeyinin altında seyrediyor. Yüzde 44 dominans düzeyinin aşılmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler gözlemlenebilir. Altcoin’ler bazında muhtemel yükseliş senaryosunun yaşanabilmesi için, BTC dominans düzeyinin yüzde 43.60‘a gevşeme süreci takip edilebilir.

bitcoin btc riskli bolgede grafik ve piyasa tahlili 26 subat 2023 1 igpCUTy1

Bitcoin için Piyasa Bedel Tahlili

BTC fiyatının yakın kıymetli zirve noktasından dönmesiyle birlikte BTC piyasa kıymeti için de geri çekilmeler gözlemlendi. 440 milyar dolar piyasa bedelinden takviye alan BTC, tekrardan 448 milyar dolar piyasa bedelinin üzerine atmış durumda. Kripto piyasasının yükseliş taraflı devam edebilmesi için, BTC piyasa pahasının 452 milyar doları aşması beklenebilir. Mümkün düşüş senaryosund ise 440 milyar dolar piyasa pahası yine dayanak misyonu görebilir.

bitcoin btc riskli bolgede grafik ve piyasa tahlili 26 subat 2023 2 AC5VBkZl

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoin-btc-riskli-bolgede-grafik-ve-piyasa-analizi-26-subat-2023/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu