Kripto Para

Bitcoin (BTC) 38.000 Doları Gördü!

Bitcoin, yaklaşık 1 aydan bu yana görmediği en düşük düzeye geriledi. Bitstamp borsasında erken saatlerde Bitcoin fiyatı 38.547 dolara düşerek 15 Mart’tan bu yana en düşük düzeyine ulaştı. BTC, yazının yazıldığı sırada ise 38.900 dolar civarından süreç görüyordu.

28 Mart’ta önder kripto para ünitesi, 48.234 dolar ile yıllık en yüksek düzeye ulaştı. ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu azaltmak için para siyasetini sıkılaştırması nedeniyle kripto para ünitesi baskı altında kaldı. Daha evvel bildirildiği üzere analist Peter Brandt, geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatının 2024’te meydana gelebilecek diğer bir büyük ralliye başlamadan evvel yatay süreç görmeye devam edebileceğini varsayım etmişti.

Geniş çapta takip edilen Endişe ve Açgözlülük Endeksi ise Bitcoin trader’larının “aşırı korku” tarafından ele geçirildiğini gösteriyor.

Altcoin’lere gelince, birden fazla son 24 saat içinde düşük performans gösterdi ve bu, piyasa düzeltmeleri sırasında sık görülen bir durum.

Coinglass tarafından sağlanan datalara nazaran, son 24 saat içinde 223 milyon dolar bedelinde kripto para tasfiye edildi. Long konumlar bunların %88,72’sini oluşturuyor. Tüm piyasa kıymeti şu anda 1.9 trilyon dolar. Bitcoin’in pazar hakimiyeti ise %39.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoin-btc-38-000-dolari-gordu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu