Kripto Para

Birleşik Krallık’tan Kripto Yatırımcılarına Müjde

Birleşik Krallık, kripto ticaretinde mahallî komitecileri kullanan yabancılar için kripto vergi indirimi uygulayacak.

Aralık ayında açıklanan vergi muafiyeti, Başbakan Rishi Sunak’ın Birleşik Krallık’ı bir kripto merkezine dönüştürme planlarının bir kesimi.

Birleşik Krallık, Vergi Muafiyeti Uygulayacak

Birleşik Krallık, Pazar gününden itibaren mahallî yatırım yöneticileri yahut brokerlar aracılığıyla kripto satın alan yabancı yatırımcılar için vergi muafiyeti uyguluyor.

Hükümetin vergi kolu HM Revenue and Customs, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, “Bu muafiyet, global yatırımcıları çekmede kıymetli bir faktördür, yani yabancı yatırımcılar yalnızca İngiltere merkezli yatırım yöneticileri atayarak İngiltere vergisine girmeyeceklerdir” dedi.

E-postada ayrıyeten şunlara yer verildi:

“Birleşik Krallık’ın bir yatırım idaresi merkezi olarak pozisyonunu geliştirmek için, bu muafiyet kripto varlıklarını da kapsayacak halde genişletildi, böylelikle bunları içeren fonlar Birleşik Krallık yöneticilerini atamaktan vazgeçmeyecek.”

Parlamento, yasalaşması halinde lokal mali düzenleyicilere kripto üzerinde daha fazla yetki verecek olan geniş kapsamlı Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısını tartışıyor. Birleşik Krallık Hazinesi de önümüzdeki haftalarda kripto dalının nasıl düzenlenebileceğine ait bir istişare başlatmayı planlıyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/birlesik-kralliktan-kripto-yatirimcilarina-mujde/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu