Teknoloji Haberleri

Birinci Göz Ağrımız Internet Explorer İçin Yolun Sonu Göründü! Microsoft Büsbütün Kapatılacağı Tarihi Açıkladı!

İnternet tarayıcılarının atalarından olan Internet Explorer için Microsoft hizmetleri sona erdireceği tarihi açıkladı. Çoklukla Google Chrome indirmek için kullanılan ve yavaşlığıyla bilinen Explorer, çok yakında ortamızdan ayrılıyor.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya nazaran Internet Explorer 15 Haziran’da büsbütün kapatılıyor.

birinci goz agrimiz internet explorer icin yolun sonu gorundu microsoft busbutun kapatilacagi tarihi acikladi 0

Microsoft, Internet Explorer 11 iptal edildiğinde şirket çalışanlarının sorun yaşamamasını sağlamak için kuruluşları e-posta ile son sefer uyarmaya başladı. Microsoft, Internet Explorer’ın 15 Haziran 2022’de kapatılacağnı hatırlatarak, şirketlerden daha erken bir tarihte bırakmalarını istiyor.

Microsoft’un açıklamasına nazaran Internet Explorer 11, kullanımdan kaldırıldığı tarihten sonra açılamayacak ve yerini otomatik olarak Microsoft Edge’e bırakacak.

birinci goz agrimiz internet explorer icin yolun sonu gorundu microsoft busbutun kapatilacagi tarihi acikladi 1 fCNtnaFu

“Sitenin Internet Explorer’da yine yüklenmesine müsaade ver” komutu aracılığıyla Microsoft Edge üzerinden erişilebilir olacak.

İnternet Explorer’in kapatılma münasebeti olarak ‘yavaşlığı’ gösterildi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/ilk-goz-agrimiz-internet-explorer-icin-yolun-sonu-gorundu-microsoft-tamamen-kapatilacagi-tarihi-acikladi-1065189

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu