Dizi & Film

Birbirinden Eğlenceli Çocuk Sinemaları: Çocukların 13 Yaşına Gelmeden Kesinlikle İzlemesi Gereken Sinemalar

Çocuk sinemaları, çocuklara uygun sinemalar, ergenliğe gelmeden izlenecek sinemalar, çocukların kesinlikle izlemesi gereken sinemalar nelerdir diye araştırdık ve çocukların 13 yaşına gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemaları sizler için derledik. 

Çocuklarınızın şimdi ergenlik çağını bitirmeden, gelişimlerine çok şey katacak bu sinemaları kesinlikle izlediklerinden emin olun. Hatta alın çayınızı, çekirdeğinizi aile sineması saati yaparak birlikte seyredin. Hepinizin çıkaracağı dersler olacaktır.

1. Charlie’nin çikolata fabrikası

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 0 O7LuibAJ

Robert Dahl’ın birebir isimli kitabından uyarlanan 1971 üretimi bu müzikal sinemada yoksul ailesi ile birlikte yaşayan Charlie’nin Willy Wonka’nın gizemli çikolata fabrikasına yaptığı ziyaret anlatılır. Bu sinema çocuklara umut etmekten asla vazgeçmemelerini, hayal kurmayı hiçbir vakit bırakmamalarını ve yanlış yollar ne kadar cezbedici olsa da hakikat şeyi yapmanın keyfini ve kaçınılmazlığını anlatacaktır.

2. E.T.

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 1 37hT43aK

Uzaylıları husus edinen 1982 tarihli bir sinema. Bize uzaylıların illaki berbat yaratıklar olmayabileceğini, sempatik de olabileceklerini gösteriyor. Bu sinema çocuklara sevdiklerini muhafazanın, bazen hiç istemeseniz de onlara elveda demek gerektiğinin, dostluğun faziletlerini öğretiyor.

3. Aslan Kral

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 2 2nZ1MA8P

1994 yılında vizyona girdiğinde tüm dünyada fırtınalar koparmış bir animasyon. Hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından beğeniyle karşılanmış bir imal. Genç Simba’nın hayatını anlatan sinema onun kaçışı ve tekrar meskenine dönüşünü husus ediyor. Bu sinema çocuklara ömür döngüsünü anlatırken onlara kendi sorunları ile yüzleşmeleri ve hakikat olan şey için savaşmaktan asla vazgeçmemeleri gerektiğini öğretiyor.

4. Karlar Ülkesi

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 3 GvdYk5zL

Geçen yıl vizyona girmiş olmasına karşın çocukların gözdesi olmayı başarmış bir sinema. Çocuklara sevginin, ailenin, kardeşliğin kıymetini anlatıyor, farklılıkların berbat olmadığını ve birinin tanımanın güzelliklerinden bahsediyor.

5. Oyuncak Öyküsü

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 4 9kyCNnj9

1995 yılında dünya, tüm vakitlerin en çok sevilen iki çizgi sinema kahramanı Buzz, Woody ve arkadaşları ile tanıştı. Oyuncaklar dünyasında işlerin nasıl yürüdüğünü Andy’nin sahip olduğu oyuncaklar üzerinden 3 sinemayla anlatmaya çalıştılar. Çocuklar bu sinemadan dostluk, arkadaşlık, popülerlik, aşkla baş etme, yardımlaşma ve tabi ki oyuncaklarını itina ile müdafaa üzere şeyleri öğrenecektir.

6. Oz Büyücüsü

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 5 fKZGN7Iu

1939 yılında yayınlanmış olmasına karşın bugün hala çocukların büyük ilgisini çeken bir sinema. Amcası ve Halası ile birlikte renksiz bir yerde yaşayan Dorothy ismindeki kızla tanıştırıyor bizi. Onun uçan konutların, cadıların olduğu hayal dünyasına sokuyor bizi… Ya da bunlar hayal değil mi sanki? Çocuklar bu sinemadan yeni arkadaşlar edinmenin hoşluklarını, hayal kurmanın tadını, yavuz olmayı ve her ne kadar istedikleri üzere olmasa da konutlarının ne kadar değerli olduğunu öğreneceklerdir.

7. Kayıp Balık Nemo

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 6 MWucjaqz

2003 üretimi bu animasyon bizi yayınlandığı andan itibaren çocukların sevgilisi olan palyaço balığının dünyasına götürüyor. Nemo bekar babasının tek oğlu. Nemo üzerine çok düşen babasının bu halleri karşısında boğulduğunu hissediyor ve kendini bir maceranın içinde buluyor. Bu sinema çocuklara ebeveynlerinin neden kaygılandığını, çocukların kendilerine nasıl göz kulak olabileceğini ve ebeveynlerinin kendi kararlarına nasıl güvenmelerini sağlayacaklarını öğretiyor.

8. Karete Kid

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 7 8sF4D3iH

1994 yılında yayınlanan bu sinema çocuklara içinde bulundukları kurallar ne olursa olsun, her yerde, her vakit güçlü olabilirsiniz bildirisini veriyor. Daniel’in yaşadığı yerden öteki bir yere taşınması ve orada kabadayı çocuklara karşı verdiği çabayı husus ediniyor. Bu sinema çocuklara akıl hocasının değerini, zorluklarla nasıl baş edileceğini ve kendi içlerindeki gücü nasıl bulabileceklerini anlatıyor.

9. Kung-Fu Panda

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 8 W347duH7

2008 imali bu sinema bize kendini bir anda Ejder Savaşçısı olarak bulan, şehriye satan ördeğin oğlu Panda Po üzerinden kendine inanmak ve hayalleriniz için çaba etmekle ilgili pek çok şey söylüyor. Kusursuz çizilmiş karakterleri, kung-fu sahneleri ve ilham verici öğretileriyle çocuklar için eşsiz bir sinema.

10. Kırmızı Balon

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 9 dZVpcaWj

Fransız sinema imalcisi Albert Lamorisse’in 1956 üretimi kısa sineması, En Yeterli Özgün Senaryo Akademi Ödülü’nü kazanmıştı. Bu bakımdan sinema, kısa sinema kategorileri haricindeki kategorilerde Oscar kazanabilmiş tek kısa sinema. Lamorisse kendi çocuklarıyla çektiği sinemanın konusu şöyle; kahramanımız Pascal sokakta yürürken bir yere takılı kalmış kırmızı bir balon görür. Kurtardığı bu balonla ortasında görülesi bir dostluk, garip bir bağ gelişir. Çocuk olmayı, çocukluğun o el değmemiş pak dünyasını ve düşlerini anlatan sinema, her çocuğun yüreğinde bir ihtilal yaratacak, yaşamak ismine farkındalık sağlayacak bir çalışma.

11. Pinokyo

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 10 L6DDQyCY

Birebir isimli kitaptan uyarlanan bu animasyon sinemada palavra söyledikçe burnu uzayan, asi, yaramaz, kelam dinlemez, ancak gerçek bir çocuk olma hayali ile yanıp tutuşan Pinokyo’nun kıssasını izliyoruz. Çocuklara yetişkinlerin kelamlarına kulak vermeleri gerektiği, palavra söylemenin berbatlığı ve hayallerinden asla vazgeçmemeleri gerektiği anlatılıyor.

12. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 11 aRhLSMYM

Rüzgarı konutunuzda hissedeceğiniz 2010 imali bir sinema. Akıllı bir Viking çocuğu ve Ejderhası Dişsiz üzerinden çocuklara istedikleriniz için gayret etmelisiniz ve asla vazgeçmemelisiniz bildirisini pek yeterli çizimler ve eşsiz bir macera ile veriyor. Yetişkinler bazen çocukları dinlemek istemez, ancak yanlışsız olduğuna inandığınız şey için çabadan asla vazgeçmemelisiniz diyor.

13. Meskende Tek Başına

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 12 NSuXDXlt

Kusursuz bir yılbaşı sineması. Bize dilediği dileğin sonucunda ailesinden farklı düşen Kevin’in öyküsünü anlatıyor. Bu sinema çocuklara bir aileye sahip olanın hoşluklarını ve bir aileye sahip oldukları için ne kadar şanslı olduklarını anlatırken aslında düşündüklerinden çok daha güçlü olduklarını düşünmelerini sağlıyor.

14. Geleceğe Dönüş

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 13 KRtRyDLV

Çılgın profesör arkadaşı sayesinde geçmiş ile gelecek ortasında seyahatler yapan Marty’nin maceralarını izlediğimiz üçlemenin birinci sineması 1985 yılında vizyona girdi. Marty’nin geçmişte yaptığı değişikliklerin bugününü nasıl etkilediğini çarpıcı bir formda işliyor sinema. Bu sinema çocuklara yaptıkları her hareketin bir sonucu olduğunu anlatıyor ve anne babanız da bir vakitler sizler üzereydi diyor.

15. Büyük

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 14 X8ZZMeVv

1988 üretimi bu sinemada çocuklara ‘hala çocukken bunun değerini bilin ve çocukluğunuzun tadını doyasıya çıkarın’ deniyor. Büyümek için asla çabuk etmeyin iletisi bir anda 30’lu yaşlara gelen 12 yaşındaki Josh Baskin üzerinden ince ince veriliyor.

16. Komşum Totoro

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 15 yMjlGle2

Hayao Miyazaki’nin yazıp yönettiği, 1988 üretimi bu Japon animasyon sineması, iki kız kardeş ve orman ruhları ortasındaki ilgiyi anlatıyor. İnsanın tabiat ve dünya ile kurduğu irtibatı, dostluk, sevgi, aidiyet ve beşere dair pek çok duyguyu, eşsiz masallarla yoğuruyor Miyazaki. Çocukların da hayal güçlerini geliştirmesi için birebir. Heyet üyelerimiz Miyazaki’den ayrıyeten ‘Ruhların Kaçışı’ ve ‘Yürüyen Şato’ sinemalarını de öneriyor.

17. 80 Günde Bölümü Alem

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 16 BZWM2W6N

Jules Verne’nin klasik romanından uyarlanan 2004 üretimi sinemada Phileas Fogg ve Passepartout’un girdikleri tez üzerine dünyanın etrafını 80 günde turlaması anlatılıyor. Sinemanın izlenmesi maceracı ruhu ve kişiselliğin gelişmesinde tesirli olmakla birlikte çocuğun kendine olan inancının artmasını da sağlıyor.

18. Goonies

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 17 nNPTzLsn

1985 üretimi bir sinema. Macera yaşamaya karar verip, ailelerinden habersiz hazine avına çıkan arkadaşların maceraları anlatılıyor. Çocuklara dostluğun, arkadaşlığın kıymeti anlatılırken, meskene kapanmayın hayat dışarıda demenin de hoş yollarını gösteriyor.

19. Kent Işıkları

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 18 hkdOZj3t

Efsane isim Charlie Chaplin’in pek çok sinemasını öneriyor heyet üyeleri. Sebebiniyse şöyle anlatıyorlar: “Yaş ilerledikçe siyah-beyaz sinemalarla ortalarında kurdukları dehşetli aralık başlamadan ve ‘kirli’ mizahla şimdi tanışmadan evvel onlara insani iletileri ‘slapstick’ güldürü mantığıyla veren Chaplin sinemaları izletilmeli.” Ebeveynlerle çocukları daha da yakınlaştıran Charlie Chaplin sinemalarından öne çıkansa Kent Işıkları oluyor. Charles Chaplin’in yapımcılığını, direktörlüğünü ve baş rolünü üstlendiği 1931 imali bu sessiz sinema, Charlie’nin kör bir çiçekçi kızla yaşadığı öyküyü anlatıyor. Sinemadan çıkarılacak dersler ortasında ‘yardım etme’, ‘sevgi’, ‘insanlık öğretisi’ yer alıyor.

20. Hoş ve Nahoş

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 19 l7eXj6L2

1992 imali bu Disney sineması klasikler ortasına girmiş bir sinema. Çocuklara sevginin, farklılıkların makûs bir şey olmadığının, farklılıkların müsamaha ile karşılanması gerektiğinin kıymeti anlatılıyor. Hoş çizimler ve müzikler ile bezenmiş keyifli bir sinema.

Bonus – Meyyit Ozanlar Derneği

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 20 vmRTv3fF

Robin Williams’ı kaybettiğimiz bu yıl içinde onun eşsiz performanslarından birini sergilediği Meyyit ozanlar derneği sinemasının izlemeden olmaz. Çocuklara hayallerinin peşinden gitmeyi, kendi düşündükleri üzere yaşamayı, oburlarının baskısıyla yapılan şeylerin onları asla memnun etmeyeceği üzere bahisleri olağanüstü bir lisanla veren, sanatın, şiirin, dünyadaki hoşlukların faziletini anlatan. Ailelere de çocuklara baskı yapmanın, onları kendi istediğiniz üzere yetiştirmeye çalışmanın makus sonuçları olabileceğini söyleyen 1989 imali kusursuz bir sinema.

21. Belle and Sebastian

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 21 yEFpMl4d

Sinemada altı yaşında bir çocuk olan Sebastian’la, avcıların yakalamak istediği dünyalar tatlısı köpek Belle’in, savaş yıllarında geçen sıra dışı dostluk hikayesi anlatılıyor.

22. Ratatuy

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 22

Olağanüstü bir damak tadına sahip yetenekli bir Fransız faresi, kendisini tesadüfen Paris’in en itibarlı restoranında bulunca aşçı olma hayalini gerçekleştirmeye karar verir. Lakin insanların dünyasında keşfedilmek pek de kolay değildir…

23. Bisiklet Hırsızları

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 23 Vd6k1mKT

İkinci Dünya Savaşı sonrası İtalya’da ekonomik buhran karar sürerken çaresiz lakin umutlu bir aile babası olan Antonio, nihayet iş bulduğu için memnundur. Yeni işinin birinci gününde, işi için de gerekli olan bisikletinin çalışmasıyla dünyası başına yıkılır. Antonio ve küçük oğlu, hırsızı yakalamak için harekete geçerler.

24. Ruhların Kaçışı

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 24 m2apvXOK

10 yaşındaki Chihiro, ailesiyle birlikte yeni taşındıkları kasabada gördükleri farklı bir yapıya gönülsüzce girer. Terk edilmiş üzere görünen bu bina, aslında ruhların dinlenme ve temizlenme yeridir. Chihiro, buradaki yiyeceklerden yiyip domuza dönüşen ailesini eski hâllerine döndürmenin yollarını aramaya başlar. 75. Akademi Ödülleri’nde En Düzgün Animasyon kısmında Oscar kazanan üretim 52. Berlin Sinema Festivali’nde ise Altın Ayı mükafatına paha görüldü.

25. Makas Eller

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 25 sNy21WGy

Sıra dışı bir mucit, ismini Edward koyduğu bir yapay insan yaratmaktadır. Lakin çalışmasını bitiremeden ölünce Edward da tamamlanamaz ve elleri makas olarak kalır. Mucidin izbe köşkünde tek başına yaşayan Edward, banliyöde yaşayan Peg Boggs ile tanışarak gerçek dünyaya adım atar. Ancak topluma ayak uydurmakta oldukça zorlanacaktır.

26. Yumurcak

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 26 bp5PR7cd

Genç ve çaresiz bir anne, yeni doğmuş bebeğini sokağa bırakmak zorunda kalır. Bebeği tesadüfen bulan serseri bir adam, vicdanının sesini dinler ve onu sahiplenir. İkili birlikte tam beş yıl geçirir. Lakin bir gün küçük çocuğun hastalanması tüm ömürlerini altüst eder. Zira hekim, ikilinin biyolojik olarak baba-oğul olmadığını anlayıp onları birbirinden ayırır. Adam ve küçük çocuk, tüm pürüzlere karşın birbirilerine kavuşmak için çabalayacaktır.

27. Oliver Twist

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 27 mn6K6GyV

Charles Dickens’ın klasik öyküsünden uyarlanan bu sinemada, gerçek bir yuva arayan yetim bir çocuğun yaşadıkları anlatılıyor. Yetimhaneden ayrıldıktan sonra kendisini kabahat dünyasının tam ortasında bulan Oliver, üzerine atılı bir kabahatten aklanabilecek midir?

28. Prenses Gelin

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 28 sVGCpRys

Prenses Buttercup ve sıradan bir genç olan Westley ortasında doğan aşk çok büyük imtihanlardan geçecektir. Altı parmaklı kılıç ustaları, cani prensler, korsanlar ve olağandışı büyüklükteki kemirgenlerle gayret eden genç sevgililer, vefatın bile ayıramayacağı bir tutkuyla birbirilerine bağlıdır.

29. Coco

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 29 QBSf9RQ6

Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’a büyük bir hayranlık besleyen 12 yaşındaki Miguel, talih yapıtı ünlü müzisyenin gitarını keşfeder. Fakat gitarı çaldığı üzere kendisini Ölüler Diyarı’nda bulur. Miguel, bu dünyadan çıkmaya çalışırken ailesinin geçmişiyle ilgili asıl gerçekleri de öğrenecektir.

30. Sempatik Canavarlar

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 30 F6jmpS6B

Monstropolis kenti, insanların korkarak attıkları çığlıkları güç kaynağı olarak kullanan bir küme sempatik canavara mesken sahipliği yapar. Lakin küçük bir kız çocuğunun bu dünyaya ezkaza gelmesiyle işler karışır. Zira canavarlar, bir insanın bu dünyaya gelmesinin kendilerinde aykırı tesir yapıp bir salgın hastalık yayacağına inanırlar. Pekala küçük kız onları sahiden de hasta edecek midir?

31. Ay’a Seyahat

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 31 ipuq9fBS

Fransız sinemacı  Georges Méliès’ın1902 yılında çektiği Ay’a Seyahat, bir küme bilim beşerinin gezegene yaptığı seyahati ve orda başlarına gelenleri anlatıyor.

32. Harry Potter ve İdeoloji Taşı

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 32

Ailesini küçük yaşta kaybeden, teyzesi ve eniştesinin yanında sığıntı üzere yaşayan Harry Potter, 11. yaş gününde aldığı bir davet mektubuyla hayatının şokunu yaşar. Aslında bir sihirbaz olduğunu öğrenen Harry Potter’ın Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda eğitim alma vakti gelmiştir.

33. VOL.İ

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 33 pBOfvVOb

Uzak bir gelecekte distopik bir dünyada geçen öyküde atık toplayıcı bir robot olan Vol.i, insanların çok fazla kirlettiği dünyayı temizlemekle vazifelidir. Beşerler dünyayı yaşanmaz hâle getirdikten sonra öbür bir gezegene göçmüş, Vol.i ise temizlemekten sorumlu olduğu dünyada bir başına kalmıştır. Bu büyük yalnızlık bir gün Meskene isimli öteki bir robotun gelmesiyle son bulur. Vol.i’nin artık yeni bir hedefi vardır.

34. Enkanto: Sihirli Dünya

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 34 OSiseuDp

Madrigal ailesi, sihirli bir yer olan Encanto’da yaşamaktadır. Mirabel dışında ailedeki her bir çocuğun kendine mahsus mucizevi güçleri vardır. Fakat Encanto’yu çevreleyen sihir, güçlü olduğu kadar da tehlikelidir. Madrigal ailesinin ömrü tehdit altına girince umut bağlanacak tek kişi Mirabel olacaktır.

35. Sevinçli Günler

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 35 FnNRWZZW

Hayat dolu genç bir bayan olan Maria’nın en büyük tutkusu dağlara çıkıp müzik söylemektir. Bu istikametiyle manastır ömrüne pek de uygun olmayan Maria, yedi çocuklu dul bir kaptanın meskenine mürebbiye olarak gönderilir. Kaptan Von Trapp’ın yaramaz çocukları bugüne kadar pek çok bakıcıyı canından bezdirse de Maria ile farklı bir irtibat kurarlar.

36. 34. Caddedeki Mucize

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 36 WdSvw4yL

Annesinin anlattıklarından sonra Noel Baba’ya olan inancını yitiren küçük Susa, bir gün bir mağazada tanıştığı uygun kalpli yaşlı adam sayesinde mucizelerle dolu bir yılbaşı geçirecektir.

37. Elf

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 37 HTksIR1d

Kuzey Kutbu’nda büyüyen ve bir elf olduğuna inandırılan Buddy’nin yaş almasıyla uzunluğu da paralel biçimde uzar. Yani Buddy, aslında bir insandır.  Gerçek kimliğini bulmak için New York’a gerçek yola çıkan Buddy, burada yeni bir aile edinse de onların Noel’e karşı tavırları Buddy için akıl alır üzere değildir.

38. İnanılmaz Aile

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 38 Ks5GuWdp

İnsanları kötülüklerden koruyan bir üstün kahraman olan Bob Parr, artık bu işten yorulduğu için emekliye ayrılır. Eşi ve çocuklarıyla birlikte sakin bir banliyö hayatı sürerken geçinmek için de sigortacılık yapar. Lakin üstün kahramanlık onun ruhunda vardır ve çok geçmeden gizemli bir vazife için ailesiyle birlikte maceraya atılır.

39. Mary Poppins

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 39 zVNRqRiU

Sıradan bir dadı üzere görünen Mary Poppins, aslında mucizevi güçlere sahip âlâ kalpli bir bayandır. İhmal edilmiş iki çocuğa dadılık yapmayı kabul eden sevecen Mary, hem onları büyülü seyahatlere çıkaracak hem de babalarıyla olan bağlarını güzelleştirecektir.

40. Tavuklar Firarda

birbirinden eglenceli cocuk sinemalari cocuklarin 13 yasina gelmeden kesinlikle izlemesi gereken sinemalar 40 8Zp8Oadc

Bir küme tavuk, huysuz bir çiftin New York’taki çiftliğinde yumurtlamaya mahkûm edilmiştir. Uzun müddettir kaçma planı yapan tavuklar, bir horozun kazara uçup çiftliğe gelmesiyle daha da umutlanırlar. Zira tahminen de uçmayı öğrenip kaçabileceklerdir. Lakin çiftlik sahipleri tavukları kaçırmamaya kararladır. Kaçmaya çalışan her tavuğun sonu pasta makinesinde bitecektir!

Kaynak: https://onedio.com/haber/cocuklarin-13-yasina-gelmeden-mutlaka-izlemesi-gereken-20-film-360008

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu