Oyun

Bir oyun daha NFT’yi yasakladığını açıkladı

NFT’ler teknoloji dünyasının farklı kesimlerine giriş yaparken, oyunlar da bu durumdan etkileniyor. Minecraft geliştiricisi Mojang ise NFT ve blockchain ile ilgili aldığı kararı açıkladı. Geliştirici, Minecraft sunucularında NFT’lerin yasaklandığını belirtti.

Minecraft, NFT ve blockchain’e kapıyı kapattı

Microsoft’un bünyesinde çalışan Mojang, geçtiğimiz gün blockchain teknolojileri ve NFT’lerin Minecraft’ta beğenilen karşılanmayacağını açıkladı. NFT’ler ile ilgili şimdi telaşlı olduklarını söyleyen geliştirici, oyun sunucularında güvenlik meseleleri veya dolandırıcılık görmek istemediklerini lisana getirdi.

bir oyun daha nftyi yasakladigini acikladi 0 ieZ9WdiC

Minecraft’taki kaplama ve kostümlerin, NFT olarak satılmasına müsaade vermeyeceklerini belirtildi. NFT’lerin satın alınması, satılması yahut ticaretinde yer alan oyuncuların Minecraft’ta olmaması gerektiği söylendi. Şirketten gelen açıklamada, “Minecraft oyun içi içeriği, dijital varlık oluşturmak için blockchain teknolojisi tarafından kullanılamaz” denildi.

Üçüncü taraf platformların Minecraft’ı gaye alan oyun içi dijital öğeler oluşturduğunu fark eden Mojang, NFT ve blockchain’i şimdilik rafa kaldırmış üzere duruyor. Geliştiricinin açıklamasına nazaran, bu üçüncü taraf bireyler tarafından yaratılan NFT emniyetli olmayabilir ve satın alan oyuncuların “yasaklanmasına” yol açabilir.

Mojang ayrıyeten Minecraft NFT’lerinin şişirilmiş fiyatlara sahip olduğunu söyledi. Blockchain teknolojileri oyun sunucularında yasaklandığı için, bu eserlerin bir pahası kalmayacak üzere görünüyor.

Minecraft geliştiricisinden gelen açıklamada şu sözler kullanıldı: “Minecraft oyuncularının inançlı ve kapsayıcı bir tecrübeye sahip olmalarını sağlamak istiyoruz.

Blockchain teknolojilerinin Minecraft istemci ve sunucu uygulamalarımıza entegre edilmesine yahut dünyalar, ferdî öğeler yahut görünümler dahil olmak üzere rastgele bir oyun içi içerikle alakalı NFT’ler oluşturma için kullanılmasına müsaade vermiyoruz.”

Siz Minecraft NFT kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/bir-oyun-daha-nftyi-yasakladigini-acikladi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu