Kripto Para

Bir Nexo Kullanıcısı Şirkete Dava Açtı

Kripto borç verme platformu olan Nexo orijinal bir davayla karşı karşıya.

Nexo, ABD hizmetlerine geçtiğimiz periyotlarda son verdi. Kaliforniya’da yaşayan bir kişi şirkete dava açtığını belirtti.

Nexo Yeni Bir Dava İle Karşı Karşıya

Bir Nexo kullanıcısı, milyonlarca varlık kaybı teziyle kripto borç verme şirketine dava açtı. Kaliforniya’da ikamet eden bir kişi geçtiğimzi günlerde firmanın kredi almaya yönelik “hileli teşvikinden” kaynaklanan ziyanı öne sürerek Nexo’ya dava açtı. Nexo, tezin, şirketin ABD pazarından yavaş yavaş ayrıldığına dair haberlerin akabinde fırsatçı bir atılım olarak yapıldığı kanaatinde.

bir nexo kullanicisi sirkete dava acti 0 AklszEAO

Kaliforniya’da ikamet eden bir kişi, kripto kredi kuruluşu Nexo’ya, firmanın kredi almaya yönelik geçersiz teşvikinden kaynaklanan ziyanı münasebet göstererek şikayette bulundu.

Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’ndeki ABD Bölge Mahkemesinde yapılan şikayete nazaran, John Cress’in faiz getiren bir Nexo hesabı vardı. Kişi faiz kazanmak için dijital varlıklarını Next’e taşıdı. Cress, Nexo’nun sırf kendi varlıklarından faiz kazanmak yerine yatırdığı dijital varlıklara karşı borç alması ve karmaşık finansal eserlere yatırım yapması için yanlış tezlerde bulunduğunu argüman etti. 

Şikayete nazaran Cress, uzun müddettir kripto para yatırımcısı. 2014’te Bittcoin satın aldı ve 2017’de Ethereum satın aldı. Varlıklarından getiri elde etmek için bunları Mart 2021’de Nexo’ya devretti. 

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bir-nexo-kullanicisi-sirkete-dava-acti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu