Dizi & Film

Bir Kusur Uğruna Hayallerine Veda Eden Gamze’nin MasterChef’ten Gidişi Olay Oldu: “Her Annenin Harcı Değil”

MasterChef Türkiye’de dün akşam yaşanan eleme gecesinde hayallerine veda eden isim Gamze oldu. Yaşı ve aile hayatı sebebiyle tüm yarışma boyunca akıllarda soru işareti uyandıran fakat kendini herkese kanıtlayan Gamze’nin, çok iyi tabaklarda yaptığı ufak hataları puanlarının düşmesine yol açtı. İşte Gamze’nin MasterChef’e vedasında yaşananlar…

Dün akşam oynanan elemenin ilk turunda pomelo meyvesi kullanıldı. Gamze yarışmacı arkadaşları arasından en iyi tabağı çıkaran isim olsa da, yaptığı karidesin bağırsağını temizlememiş olmasıyla en büyük hataya imza attı.

bir kusur ugruna hayallerine veda eden gamzenin mastercheften gidisi olay oldu her annenin harci degil 0 GeapUrYF

Pomeloyu kullanışı ve kreatif anlamda çıkardığı tabağı çok beğenilse de, yaptığı bu hata Gamze’nin şeflerden düşük puan alarak, ilk turu 14 puanla son sırada bitirmesine yol açtı.

bir kusur ugruna hayallerine veda eden gamzenin mastercheften gidisi olay oldu her annenin harci degil 1 81LR1md4

Daha sonrasında ise yaptığı bruschetta ile arkadaşlarının gerisinde kalan Gamze, potada Tolga ile son ikiye kalmışken hayallerine veda eden isim oldu.

bir kusur ugruna hayallerine veda eden gamzenin mastercheften gidisi olay oldu her annenin harci degil 2 L8Olf1MC

İlk tur 14 ve ikinci tur toplamda 11 puan alan Gamze, 25 puanla Tolga’nın gerisinde kaldı. Bu zamana kadar bu denli büyük bir başarıyla ilerleyen yarışmacının vedası şefler dahil olmak üzere herkesi son derece üzdü.

bir kusur ugruna hayallerine veda eden gamzenin mastercheften gidisi olay oldu her annenin harci degil 3 MUnJf7u7

Somer Şef, ilk katıldığı yıl ikinci olarak yarışmaya veda eden Gamze’yi tebrik ederken gözleri doldu.

bir kusur ugruna hayallerine veda eden gamzenin mastercheften gidisi olay oldu her annenin harci degil 4 piUehLeO

“Geçen yıl 2. turda elenmiştin. Bu yıl MasterChef’i 9. olarak tamamladın. İnanılmaz bir gelişme gösterdin.”

bir kusur ugruna hayallerine veda eden gamzenin mastercheften gidisi olay oldu her annenin harci degil 5 OqHgIvCQ

“‘Hem çocuklarına hem de hayallerini erteleyen kadınlara örnek olmak istiyorum’ demiştin. Bence bu örneği fazlasıyla onlara gösterdin. Senin yolun buraya kadarmış. O çok özlediğin çocuklarına bugün itibariyle kavuşuyorsun. Yolun açık olsun.”

bir kusur ugruna hayallerine veda eden gamzenin mastercheften gidisi olay oldu her annenin harci degil 6

Danilo Şef ise Gamze’nin yaptığı fedakarlıkları gördüğünü ve tüm yarışma boyunca çok iyi bir performans gösterdiğini söyledi. Ayrıca kim ne derse desin kulak asmamasını çünkü çok yetenekli olduğunu da Gamze’ye söyledi.

bir kusur ugruna hayallerine veda eden gamzenin mastercheften gidisi olay oldu her annenin harci degil 7 XgEtbeYw

‘Gamzeciğim aslında suratında ne kadar göstermesen de içinde bir şeyler parçalanıyor. Doğrudur çünkü belki herkesten daha fazla emek verdin buraya gelmek için. Sen gerçekten önce evdekileri doğru bir şekilde bıraktın ve buraya geldin. Tabii ki bunu sadece baba-anne olan birisi anlayabiliyor, 1 saat bile olsa çocuktan ayrı kalmanın ne demek olduğunu. Kendine çok sert ceza verme. Çok başarılısın, birisi sana başka bir şey söylerse inanma çünkü çok yeteneklisin.’ 

Mehmet Şef’in sözleri ise Gamze’nin ne denli bir gelişimi gözler önüne serdiğini kanıtlar nitelikteydi. Ev hanımı ve 5 çocuk sahibi bir annenin ne kadar ileri gidebileceğini düşündüklerini fakat Gamze’nin herkesi yanılttığını söyleyen Mehmet Şef, “Bu işi ne kadar sevdiğin belli çünkü çocuklarını bırakıp buraya gelmek kimse kusura bakmasın her babayiğidin, her annenin harcı değil.” dedi.

bir kusur ugruna hayallerine veda eden gamzenin mastercheften gidisi olay oldu her annenin harci degil 8 esQ6YlGJ

‘İlk geldiğin yılı hatırlıyorum bize çok güzel bir çorba sunumu yapmıştın, biz tabureleri çekip doyasıya çorba içmiştik. İkinci yıl geldiğinde yine güzel bir sofra hazırlamıştın. Açık söyleyeyim, ilk başlarda tabii ki bileğinin hakkıyla, elinin lezzetiyle geçtin. Bu iş çorbayla, pilavla ne kadar gidebilir diye düşünmedim değil, açık söyleyeyim. Herkesi yanılttın. Son yaptıklarınla birlikte gelmiş olduğun seviyeyi de gördük. Yani karidesinden etine, böceğine bütün yemekleri yapabilecek seviyedesin. Bu işi ne kadar sevdiğin belli çünkü çocuklarını bırakıp buraya gelmek kimse kusura bakmasın her babayiğidin, her annenin harcı değil. Çocuklarını bırakıp kendi hayallerin için mücadele etmen büyük takdire şayan bir olay. Geldiğin seviye hiç de az değil.  Ben senin bu işte ilerleyeceğini düşünüyorum, eşinle konuş sana destek versin.’

Elenmesine rağmen ağlamamak için büyük bir çaba sarf eden Gamze’nin titreyen sesiyle söyledikleri ise şefler dahil tüm izleyenlerin yüreklerine dokundu.

bir kusur ugruna hayallerine veda eden gamzenin mastercheften gidisi olay oldu her annenin harci degil 9

‘Burada yemekler yaptık bazen güzel bazen kötü. Hepsini de tattırdım size. Belki de başka insanların hayali olan bir şey bu, gitsem de şeflere bir yemek yapsam giden elenenlerin düşündüğü bir şey. Ben bunun için bana kattıklarınız için teşekkür ederim şef.’

“Yaşamak bir hayatın içinde var olmaksa eğer benim de yolum buradan geçti diyeceğim şef. Kazandıklarımı cebime koyup, erken de olsa buradan veda edeceğim.”

bir kusur ugruna hayallerine veda eden gamzenin mastercheften gidisi olay oldu her annenin harci degil 10 mwzPH5Fj

Kaynak: https://onedio.com/haber/bir-hata-ugruna-hayallerine-veda-eden-gamze-nin-masterchef-ten-gidisi-olay-oldu-her-annenin-harci-degil-1111966

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu