Kripto Para

Binance, Singapur’da Lisans Almak için Atak Yapıyor

Nikkei Asia‘nın açıkladığı raporlar doğrultusunda Binance, Singapur’da lisans alma çalışmalarına “emanetçi” olarak başlıyor.

Kripto kesimi için “lisans alma” konusu son vakitlerde giderek hızlandı. Bilhassa de Asya taraflı gelen haberlerde sıkça “lisans başvuru” faaliyetleri gözlemlendi. Nikkei Asia, yayınladığı raporlar ışığında Binance‘ın Singapur‘da lisans almaya yönelik çalışmalarının olduğunu belirtti. Ama lisans alma atağının net olarak bir misyon değil, daha çok emanetçi pozisyonunda olacağını sözlerine ekledi. Ayrıyeten Binance, 2021 yılının Aralık ayında Singapur’dan çekildiğini bildirmişti. Binance, attığı bu adımla Singapur’ a tekrar ısınmış gözüküyor.

Binance, Singapur ile Tekrardan Güzel Bağlar Sağlıyor

binance singapurda lisans almak icin atak yapiyor 0 ATOV1G8v

Yayınlanan bir rapora nazaran Binance, Şubat ayının başında Ceffu olarak isimlendirdiği yeni markasıyla Singapur Para Otoritesi’ne başvurduğu belirtildi. Ceffu markasıyla ülke içinde saklama hizmetleri sunmayı hedefleyen Binance, Sermaye Piyasası Hizmeti için lisans müracaatında bulunduğunu doğruladı.

Ayrıca emanetçi durumunda misyon yapılacağı bildirilen Ceffu, perakende müşterileri için değil, yalnızca kurumsal yatırımcılar ve yüksek gelirli bireyler için faaliyet gösterileceğini tabirlerine ekledi. 2021 yılının Aralık ayında Singapur faaliyetlerini sonlandırdan Binance, bu atılımıyla tekrardan bölgede etkin olmuş durumda.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/binance-singapurda-lisans-almak-icin-hamle-yapiyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu