Kripto Para

Binance, 740 Milyon Dolarlık BNB Yakacak

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün borsanın kendi token’ı Binance Coin (BNB) sahipleri için yüz güldüren bir haber paylaştı. Binance CEO’su CZ (Changpeng Zhao), Twitter hesabından yaptığı duyuruda milyonlarca BNB token’ının yakılacağını açıkladı.

Zhao, paylaştığı açıklamada “BNB deflasyonisttir. Şayet bunu bilmiyorsanız, bu dünyada size baht getirecek olan temel finansal bilgiden mahrumsunuz demektir. Acı lakin gerçek. Artık öğrenme vakti.” tabirlerine yer verdi. CEO’nun açıklamasına nazaran 741 milyon 840 bin 738 dolar pahasındaki BNB token’ı ‘yakın zamanda’ sirkülasyondan çıkarılacak.

Binance CEO’su CZ’nin paylaşımı

CZ’nin bu haberi paylaşmasıyla birlikte BNB’ye de artan bir talep görüldü. CZ’nin paylaşımının akabinde BNB’nin pahası %5’in üzerinde pahalanarak 420 doları aştı. BNB, 3 Mayıs 2021 tarihinde 675 dolara ulaşarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyini görmüş, akabinde piyasayla paralel bir düşüşle süratli bir biçimde 23 Mayıs’ta 260 dolara kadar inmişti.

Coin yakma nedir?

Coin/token yakmak olarak tabir edilen hareket, bir token’ın muhakkak bir kısmının piyasada dolanımdan kalıcı olarak kaldırılması manasına gelir. Bu hareket sonucunda talebin tıpkı kalması durumunda token’ın pahası, arzın azalması nedeniyle artar. Talep arttıkça token’ın pahası de daha yüksek oranda artar.

Kaynak: https://www.webtekno.com/binance-740-milyon-dolarlik-bnb-yakacak-h122891.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu