Oyun

Bethesda’dan Hem The Elder Scrolls 6 Hem de Fallout 5’e Dair Kıymetli Açıklamalar Var: Daha Çok Bekleyeceğiz!

Oyun dünyasının en büyük stüdyolarından olan ve bu zamana dek karşımıza pek çok unutulmaz yapım ile çıkan Bethesda cephesinden The Elder Scrolls 6 ve Fallout 5’e dair çok önemli açıklamalar geldi. Şimdilerde Starfield ile epey meşgul olan stüdyonun gelecek planları bir hayli uzun vadeyi kapsıyor.

Kaynak: https://www.ign.com/articles/starfiel…

Oyun dünyasının gözü kulağı şimdilerde Bethesda’nın sıradaki oyunu Starfield’a çevrilmiş durumda.

Starfield’ın 2023 yılındaki çıkışı adım adım yaklaşırken gözler bir yandan da firmanın diğer harika serileri Fallout ve The Elder Scrolls’un üzerinde.

bethesdadan hem the elder scrolls 6 hem de fallout 5e dair kiymetli aciklamalar var daha cok bekleyecegiz 0 CetQMgum

Dile kolay, Fallout 4’ü görmemizin üzerinden 7, The Elder Scrolls V: Skyrim’in üstünden ise 11 koca yıl geçti. Oyuncular her biri oyun dünyasına damga vurup, neredeyse mihenk taşı olmuş oyunlara ev sahipliği yapan bu serilerin akıbetlerini de haliyle merak ediyorlar.

Bethesda’nın gelecek planları hakkında merak edilen soruları stüdyonun kreatif direktörü Todd Howard yanıtladı.

bethesdadan hem the elder scrolls 6 hem de fallout 5e dair kiymetli aciklamalar var daha cok bekleyecegiz 1 1tZKkaJ2

Starfield projesi hakkında IGN’e konuşan Howard bu röportajı esnasında Bethesda’nın diğer hitleri hakkında da yeni bilgiler verdi. Howard’ın sözlerine göre ekip Starfield piyasaya sürülüp eksikleri giderildikten sonra The Elder Scrolls 6’ya odaklanacak.

The Elder Scrolls 6 henüz ön prodüksiyon aşamasındaymış.

bethesdadan hem the elder scrolls 6 hem de fallout 5e dair kiymetli aciklamalar var daha cok bekleyecegiz 2 hzz9mBTq

Kısacası oyunun önünde daha çok uzun yıllar olduğunu söylemek hiç de zor değil. Ayrıca bahsettiğimiz üzere Bethesda’nın şimdilik en büyük önceliği Starfield. The Elder Scrolls 6’nın ön prodüksiyon sürecinde olması stüdyonun bir diğer sevilen serisi Fallout’un sıradaki oyununu da etkiliyor.

Fallout 5, The Elder Scrolls 6’dan sonra gelecek.

bethesdadan hem the elder scrolls 6 hem de fallout 5e dair kiymetli aciklamalar var daha cok bekleyecegiz 3 zTpPNY5m

Kısacası önce Starfield bitecek, ardından henüz ön prodüksiyon sürecindeki The Elder Scrolls 6’nın piyasaya sürülmesini bekleyeceğiz, tüm bunların ardından ise sıra Fallout 5’e gelecek. Starfield’ın 2023 yılında piyasaya sürüleceğini düşünecek olursak The Elder Scrolls 6 için en iyi ihtimalle birkaç yıllık bir geliştirme süreci öngörebiliriz. Fallout 5 bekleyenler ise daha uzunca bir süre beklemeye ne yazık ki devam edecekler gibi görünüyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/bethesda-dan-hem-the-elder-scrolls-6-hem-de-fallout-5-e-dair-onemli-aciklamalar-var-daha-cok-bekleyecegiz-1076055

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu