Gündem

Barış Terkoğlu: ‘AKP’nin Kahramanı Fethullahçı Çıktı’

Suudi Arabistan’da düzenlenen “Kuran’ı ve Ezanı Hoş Okuma” müsabakasında birinci olan, iktidara yakın medyanın övgüyle kelam ettiği ve Erdoğan ile fotoğrafı bulunan Muhsin Kara’nın, Fethullah Gülen hayranı olduğu ortaya çıktı.

baris terkoglu akpnin kahramani fethullahci cikti 0 yulakd9Y

Konuyu  bugünkü ‘Başkanın camiayı karıştıran fotoğrafı’ başlıklı yazısında gündeme getiren Cumhuriyet müellifi Barış Terkoğlu, ‘Erdoğan, 30 Nisan’da, Suudilerle barışın sembolü olan Kara’yı, Saray’da ağırlamıştı. Birlikte fotoğraf çektirmişti. Kara da bu imajları paylaşmıştı. Takvim mi? O da haberini sildi’ diye yazdı.

Terkoğlu, yazısında; o müsabakadan birinci çıkan ve Sivas Şarkışla’da imamlık yapan Muhsin Kara’nın; Erdoğan’ın Suudi prensle barışmasından çabucak sonra iktidar tarafından ‘kahraman’ ilan edildiğini hatırlattı.

Anadolu Ajansı’ndan TRT’ye, Kara’nın ezan okuyuşunun günlerce anlatıldığını, hatta ‘Ayasofya’da müezzin olsun önerileri’ yapıldığını aktaran Terkoğlu, Kara’nın Sivas Belediyesi’nden Tapu Kadastro Müdürlüğü’ne kadar kurumların iftar programlarında kürsüye çıkarıldığını anlattı.

Terkoğlu’nun yazısında; Erdoğan’ın Kara’yı telefonla arayarak tebrik ettiği detayı da yer aldı.

Gülen’le düet yapmış

baris terkoglu akpnin kahramani fethullahci cikti 1 ThsCg2Vc

Artık sakallı olan Kara’nın badem bıyıklı fotoğrafıyla yaptığı açıklamaların ortalığa saçıldığını belirten Terkoğlu, yazısında şu tabirleri kullandı:

‘Bir vakitler katıldığı toplantılar, FETÖ kanalında, FETÖ etkinliklerinde kürsüdeki manzaraları, kendisini yetiştiren ‘FETÖ abileri’ ile yurtdışı buluşmaları, okuduğu Gülen şiirleri arşivden çıktı. Erdoğan’a yolsuzluk göndermeli 17-25 Aralık devri çıkışları, ‘zalime fırsat verme ya Rab’ duaları, 15 Temmuz’da askere takviye iletileri, FETÖ karşılarına ‘çakal sürüleri’ açıklamaları elden ele dolaştı.’

Gülen’in, takipçisi Kara’nın sesini çok sevdiğini anlatan Terkoğlu; F Tipi etkinliklerde, teknolojinin imkanlarıyla, Gülen ile Kara’nın düet yaptığını da açıkladı.

Terkoğlu; Gülen’in ‘Sonsuz Nur’unu seslendiren Kara’nın, toplumsal medya hesabından Gülen’i etiketleyerek şu sözleri yazdığını anlattı:

‘Bakıp seni gören aşık, öteki cemali neylesin, dostluğuna eren sadık, diğer visali neylesin’.

İktidara yakın Takvim bile haber yaptı

baris terkoglu akpnin kahramani fethullahci cikti 2 NNAIiNUV

Muhsin Kara konusunun daha sonra yandaş medyayı da huzursuz ettiğini belirten Terkoğlu, Savcılığa Muhsin Kara evrakı sunulduğunu da paylaştı.

Terkoğlu, iktidara yakınlığıyla bilinen Turkuvaz Grubu’na ilişkin Takvim gazetesinin ‘Muhsin Kara’nın FETÖ paylaşımları toplumsal medyada tartışma konusu oldu: Bir açıklama istiyoruz’ şeklinde bir haber yaptığını da anlattı.

‘Birileri ‘şşşş’ demiş olacak ki, Muhsin Kara hadisesi, sessizliğe terk edildi’ diyen Terkoğlu, yazısında; ‘Zira Erdoğan, 30 Nisan’da, Suudilerle barışın sembolü olan Kara’yı, Saray’da ağırlamıştı. Birlikte fotoğraf çektirmişti. Kara da bu imgeleri paylaşmıştı. Takvim mi? O da haberini sildi. Biat ve itaat, sus deyince susulan bir düzendi’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/baris-terkoglu-akp-nin-kahramani-fethullahci-cikti-1066290

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu