Gündem

Barış Pehlivan’dan Gülsün Azeri Argümanı: Anne Saray’da, Oğlu İngiltere’de Kumarhanelerin Başında

Gazeteci Barış Pehlivan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yardımcısı Gülsüm Azeri’nin oğlunun İngiltere’de kumarhaneler zincirine sahip olduğunu yazdı. Pehlivan, Sina Azeri’nin 57 kumarhaneden sorumlu olduğunu aktardı. 

baris pehlivandan gulsun azeri argumani anne sarayda oglu ingilterede kumarhanelerin basinda 0 GpdTJeIO

Cumhuriyet muharriri Barış Pehlivan köşesinden hangi bilgileri aktardı? Ayrıntılara birlikte bakalım. 

‘Ekonomiden çok anlamam. Lakin anlayanlardan şu kelamı çok sık duyarım: “Ekonomide kumar oynanıyor!” 

Kim pekala bu “kumar oyununun” kurallarını belirleyen? 

Kuşkusuz, Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Heyeti birinci sorumlu. İşte o şuranın lider vekili, yani Erdoğan’ın yardımcısı Gülsüm Azeri’ye dair haberleri orta ara okuruz. 

Hayır, Azeri’nin altı başka yerden maaş aldığını hatırlatmayacağım. Cebimizdeki parayla kumar oynamakla itham edilenlerden Azeri’nin bu sefer oğlunu yazacağım. 

Adı Sina Azeri, 42 yaşında, Londra’da yaşıyor. Gülsüm Azeri, 2017’de Capital mecmuasına verdiği söyleşide oğlu Sina’yı anlatırken “Şimdi ise Harvard’dan arkadaşlarıyla kurduğu Kingsley Capital Partners özel sermaye şirketinin ortağı” diye bitiriyor kelamını. 

O söyleşiden bir yıl sonra, anne Azeri, Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Şurası Üyesi oldu. Ya oğlu Sina? 

Annesinin Saray’da Türkiye iktisadını yönetmeye başladığı yıl, o da İngiltere’de yeni bir bölüme giriş yaptı. “City Gaming” adlı bir şirket kurdu. Merak işte, “Acaba ne iş yapar bu City Gaming” diye baktım.

Şirket bir çatı kuruluş, en büyük markası ise “Game Nation.” Pekala, Türkçede “Oyun Milleti” manasına gelen o marka hangi alanda faaliyet gösteriyor? Bingo: Kumar!

baris pehlivandan gulsun azeri argumani anne sarayda oglu ingilterede kumarhanelerin basinda 1 DzsfGipa

İçi “slot” adı verilen kumar makineleriyle donatılmış, İngiltere’de onlarca yerde şubesi bulunan dev bir kumar imparatorluğundan bahsediyorum. 

Resmi sitelerinde “Mekânlarımızda bulacaklarınız” başlığı altında kumar tutkunlarına şöyle sesleniyorlar: 

“Game Nation, İngiltere’de Slots Club piyasasının başkanıdır. Londra’nın merkezinde en yüksek sayıda olmak üzere, hepsi de ana caddeler üzerinde yer alan 57 oyun yeriyle Game Nation eşsiz bir oyun tecrübesi sunar. Bağımsız bir operatör olduğumuz ve imalatçı ya da rastgele bir markaya bağlı olmadığımız için, mevcut en uygun kumarhane ve klasik slot oyunlarından en geniş yelpazeyi sunma imkânına sahibiz. Rahat, konuksever ortamımız, güzel eğitimli ve dostça işçimiz, kaliteli, fiyatsız içki ve atıştırmalık ikramlarımızla yeni kulüplerimizi nizamlı oyun severlerimizin beğenisine sunuyoruz.”

Beğendiniz mi?

baris pehlivandan gulsun azeri argumani anne sarayda oglu ingilterede kumarhanelerin basinda 2 eP8eVXyS

Sina Azeri’nin İngiltere’de on milyonlarca sterlinlik faal 14 başka şirketi var. Hem kumar kesiminde hem de öteki işlerde 1965 doğumlu bir İngiliz olan Adam David Spencer Hodges adlı bireyle iştirak yapıyor. Zaten “Oyun Milleti” adlı kumarhane markasının görünen yüzü de şirketin CEO’su Hodges. Azeri “nedendir bilinmez” arka planda kalmayı tercih ediyor. 

Nereden nereye… 

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam’ın kumar oynarken fotoğrafını çok tartıştık. Artık, Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Heyeti Lider Vekili Gülsüm Azeri’nin oğlu Sina çıtayı yükseltti. Sahi, Birleşik Krallık’taki kumarhaneler hükümdarı sahibi olduğu 57 yere isim olarak ne koymuştu: Oyun Milleti!’

Kaynak: https://onedio.com/haber/baris-pehlivan-dan-gulsun-azeri-iddiasi-anne-saray-da-oglu-ingiltere-de-kumarhanelerin-basinda-1062250

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu