Kripto Para

Bank of America, Ethereum’un Ölçeklenebilirliğine Değindi

Yakın vakitte açıklanan Merge açıklamaları sonrası Ethereum epeyce fazla konuşulmaya başladı. Bir taraftan ağın verimliliği tartışılırken, öteki taraftan beklentiler hayli büyük. Son olarak Bank of America ise Ethereum odaklı bir rapor yayımladı. Raporunda Ethereum’un ölçeklenebilirliğine ve rakiplerine değinen banka beklentilerini de paylaştı.

Bank of America’ya Nazaran Ethereum PoS Geçişi Sonrası Yüzde 99 Daha Verimli Olacak

Ethereum Blockchain ağı hâlihazırda Proof of Work konsensüs düzeneğini kullanıyor. DeFi ve NFT‘ler kelam konusu olduğunda epeyce etkin olarak kullanılan Ethereum ağı, PoW yapısı nedeniyle hayli düşük verimlilikle çalışıyor. Bunu tahlil olarak Proof of Stake’e geçmeye çalışan Ethereum, bu basamaklı olarak gerçekleştiriyor.

Bu 5 etaptan birincisi olan Merge yakı vakitte duyuruldu. Bank of America’ya nazaran Beacon Chain ile PoS’a geçecek olan ağ, yükseltme sonrası 15 TPS’den 100.000 TSP’ye kadar yükseltilebilecek.

Bunlara ek olarak raporunda öbür ayrıntılara da yer veren Bank of America, Binance Smart Chain, Tron, Avalanche ve Solana üzere yeni Blockchain ağlarının yüksek ölçeklenebilirlik tahlilleri nedeniyle Ethereum’un büyük bir pazar hissesini aldığını vurguladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bank-of-america-ethereumun-olceklenebilirligine-degindi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu