Gündem

Bakan Murat Kurum Tezli: ‘Kiralar Düşecek’

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gaziantep’te yaptığı konuşmasında kiraların ve konut fiyatlarının düşmeye başladığını ve düşüşün devam edeceğini söyledi.

‘Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi’

bakan murat kurum tezli kiralar dusecek 0 btTB5H2h

Bakan Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesinin açıklanmasının ardından kira ve konut fiyatlarında düşüş yaşanacağını anlattı. 

Kurum, şunları söyledi:

“İşçi kardeşlerimiz, genç kardeşlerimiz, yeni evli kardeşlerimiz, engelli ve emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz yeni yuvalarına; en uygun ödeme koşullarıyla, kira öder gibi sahip olacaklar. Şuna inanın. Bu kampanya duyurulduğu andan itibaren hem konut fiyatları hem de kiralarda düşüş başladı. İnşallah kısa süre içerisinde zincirleme olarak; konut ve kira fiyatları daha da hızlı bir şekilde düşecek.

Yüzlerce sektörü ilgilendiren bu konut kampanyasıyla; mobilyacısından camcısına, marketinden inşaat sektörüne, tüm esnaflarımız; 85 milyon kazanacak, Antep kazanacak. Söz verdiğimiz sürede şehirlerimize yeni konut ve ticari alanlarımızı kazandırıp, vatandaşlarımıza teslim ettik. Biz gece gündüz demeden aziz milletimiz için, devletimiz için, çocuklarımız için canla başla çalışıyoruz.”

Kaynak: https://onedio.com/haber/bakan-murat-kurum-iddiali-kiralar-dusecek-1087745

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu