Gündem

Bahçeli’nin Kelamları Arşivi Açtırdı: Polise Tokat Atan İsmi MHP’de Vekil Yapmıştı

Devlet Bahçeli’nin DBP’li Saliha Aydemir’i polise tokat attığı gerekçesiyle ‘Bu milletin mensubu olamaz’ diyerek maksat alması üzerine akılllara polise tokat atan MHP’li Olcay Kılavuz geldi.

bahcelinin kelamlari arsivi actirdi polise tokat atan ismi mhpde vekil yapmisti 0 bCYXXQa7

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, geçen günlerde Kadıköy’de düzenlenen şovda, vazifeli polis memuruna tokat attığı gerekçesiyle AKP ve MHP’lilerin amacı haline geldi.

Aydeniz ile polis ortasında yaşananlar üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından sert tabirler kullandı.

Ardından bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi Lideri Mustafa Şentop, Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini söyledi. Soylu da ayrıyeten bugün, Aydeniz için “Bunlar milletvekili değil, bunlar yüz karasıdır” dedi.

Bahçeli kürsüden gaye aldı

bahcelinin kelamlari arsivi actirdi polise tokat atan ismi mhpde vekil yapmisti 1 qy1S4uUw

Son olarak MHP başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis’teki küme toplantısında konuştu. Bahçeli, Aydeniz’i işaret ederek “Türkiye Cumhuriyeti’nde askere, polise, saf vatandaşlarımıza saldıran, toplumsal huzuru bozmak, iç barış ortamını yıkmak için nifak saçan önüne gelene hakaretler yağdıran hiç kimse bu milletin mensubu olamaz” dedi.

Aydeniz hakkında Cumhur İttifakı’nın önde gelen isimleri sert açıklamalar yaparken son olarak Bahçeli’nin çıkışı akıllara 2013 yılında eski MHP milletvekili Nevzat Köseoğlu’nun cenaze merasiminde yaşananları getirdi.

Polis yumruklayan MHP’li vekil ????

Gerçek Gündem’den Furkan Karabay’ın haberine nazaran, şimdilerde MHP Mersin Milletvekili olan periyodun İdeal Ocakları Genel Lideri Olcay Kılavuz, Nevzat Kösoğlu’nun 11 Ekim 2013 tarihinde Ankara Kocatepe Camii’ndeki cenaze merasiminde, Başbakanlık Müdafaa Polisi Vehbi Kızıl’ı yumruklamıştı. Recep Tayyip Erdoğan’ın müdafaa polisini yumruklayan Olcay Kılavuz hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kamu görevlisini darp, misyonundan ötürü tehdit ve hakaret suçlamasıyla kamu davası açılmış ve cezalandırılması talep edilmişti.

“Polis terör estirdi” demişti

bahcelinin kelamlari arsivi actirdi polise tokat atan ismi mhpde vekil yapmisti 2 C4E84vIh

Davanın son duruşmasında Kılavuz’un avukatı Yücel Bulut, gergin bir ortamda yapılan cenaze merasiminde Başbakanı korumakla vazifeli polislerin “adeta terör estirdiğini” söylemişti.

Polisin “terör estirdiğini” söyleyen Kılavuz’un, bugün MHP Milletvekili olan avukatı Yücel Bulut, “Nevzat Kösoğlu’nun cenaze merasimi esnasında dört farklı noktada arbede yaşandı. Bunun nedeni Milliyetçi topluluğun yüklü olduğu bir cenaze merasimine katılan ve yansılardan çekinen devrin Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak alınan müdafaa önlemleriydi. Polis memurları çabucak her noktada vatandaşlara karşı gergin bir üslupla müdahalede bulununca cenaze merasiminde olmaması gereken, istenmeyen olaylar yaşandı” demişti.

Beraat etti, Meclis’e girdi

bahcelinin kelamlari arsivi actirdi polise tokat atan ismi mhpde vekil yapmisti 3 Z1USVufF

Ankara 32. Asliye Ceza Mahkemesi ise Olcay Kılavuz’un isnat edilen kamu görevlisini tehdit, yaralama ve hakaret aksiyonlarından ötürü kâfi kanıt bulunmadığını kaydederek beraatına karar vermişti. Lakin, olay anına dair manzaralar haber bültenlerinde yayımlanmıştı.

Erdoğan’ın müdafaa polisini yumruklayan ve beraat eden Olcay Kılavuz, ortadan geçen 9 yılda MHP Mersin Milletvekili oldu ve Meclis’te vazife almaya başladı.

Yine ortadan geçen 9 yılda MHP önderi Bahçeli, bir vekilin polise saldırması üzerine geçmişte polis yumruklayan Kılavuz’un da olduğu Meclis’i işaret etti. Ve Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti’nde askere, polise, suçsuz vatandaşlarımıza saldıran, toplumsal huzuru bozmak, iç barış ortamını yıkmak için nifak saçan önüne gelene hakaretler yağdıran hiç kimse bu milletin mensubu olamaz. Mensubu olmayanların TBMM’de misyon yapması zuldür, mahşeri vicdanda darbedir” dedi.

Bahçeli polise saldıranlar için “TBMM’de misyon yapması zuldür” derken onu polisi yumruklayan Olcay Kılavuz alkışlıyordu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/bahceli-nin-sozleri-arsivi-actirdi-polise-tokat-atan-ismi-mhp-de-vekil-yapmisti-1075905

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu