Gündem

Bahçeli: ‘Asıl Vız Gelecek Tırıs Gidecek Şahıs İmamoğlu’dur’

MHP başkanı Bahçeli, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz seyahatine reaksiyon gösterdi. Bahçeli, ”Bizim anlamadığımız bu belediye liderinin hangi kentimizin siyasi sorumluluğunu üstlenmiş olduğudur. İstanbul’u bırakıp gitmesi siyasi ahlakın neresine sığmıştır? Asıl vız gelecek tırıs gidecek şahıs İmamoğlu’dur” dedi.

bahceli asil viz gelecek tiris gidecek sahis imamogludur 0 ND2JqsLG

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

‘CHP’de hayır umut gelecek yoktur. Aylardır devam ede gelen cumhurbaşkanı adayının kinm olacağı sorusuna şimdi kalıcı bir karşılık verilebilmiş değildir. Israrlı arayışlar inatçı görüş ayrılıklarını derinleştirmiştir. Zillet ittifakı partilerin birbirine çalım atmayı adeta meslek edinmişlerdir. Kılıçdaroğlu’nun aday gösterilmeye isteği karşı duruşla kırılmaktadır.

Kim olursa olsun sandıktan çıkacak Cumhur İttifakı’dır. Seçimlerin erken alınması diye bir şey kelam konusu olamayacaktır. 2023’te cumhurbaşkanımız açık orta farkla seçilecektir.’

“Asıl vız gelecek tırıs gidecek şahıs İmamoğlu’dur”

bahceli asil viz gelecek tiris gidecek sahis imamogludur 1 yw81aVNL

‘İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri’nin bayramda Karadeniz çeşidine çıkıp mitingler düzenlemesi ortamı kızıştırmıştır.Bizim anlamadığımız bu belediye liderinin hangi kentimizin siyasi sorumluluğunu üstlenmiş olduğudur. İstanbul’u bırakıp gitmesi siyasi ahlakın neresine sığmıştır? İBB Lideri cumhurbaşkanı adayı olmak isteğindeyse karşımıza çıkıp mertçe itiraf etsin ki biz de ona nazaran muamele edelim. İstanbul İstanbul olalı böylesi bir zillet hezimet ne görmüş ne de yaşamıştır. Asıl vız gelecek tırıs gidecek şahıs İmamoğlu’dur. İstanbul ziyan edilmiştir.”

“Sığınmacıların onurlu ve gururlu dönüşü sağlanacaktır”

bahceli asil viz gelecek tiris gidecek sahis imamogludur 2 16a3459I

‘Sığınmacı sorunu ülkemizin yumuşak karnı haline gelmiştir. Öncelikle ve sağduyulu kavrayış ihmal edilemez bir zorunluluktur. Önü ardı hesaplanmadıkça atılacak her adım tıolpumun hudut uçlarını tahriş edecek her yaklaşım doğruca uçuruma açılacaktır.

Elbette Türkiye yol geçen hanı göçmen sığınmacı kampı değildir. Yabancı düşmanlığını teşvik eden çevrelerin açıklamalarına uyanık olmak koşuldur. Sığınmacı sorunu Türkiye’nin uzun yıllar taşıyabileceği bir sorun olmaktan büsbütün çıkmıştır. Sığınmacılar bugün konuğumuz, yarın komşumuz olacaktır.

Kimileri sığınmacı sayısını 8-10 milyon olarak argüman ediyor. Bunların hepsi palavradır. Devletin kayıtları ortadadır. Ülkemizde 5 milyon 500 bin 690 yabancı bulunmaktadır. Türkiye genelinde sığınmacı sayısı 4 milyon 82 bin 693’tür. Suriyeli sığınmacı sayısı da 3 milyon 762 bin 686’dir. Sükunet sağlanır sağlanmaz ülkelerine dönüşleri hepsinin isteği ile hayata geçirilmelidir. Lakin hiçbir sığınmacıyı, temizi elinde hançerle bekleyen cellatlara teslim edemeyiz, böylesi bir vahşete ortak olamayız. Bize nazaran briket konutların üretimi kıymetli bir adımdır. Sığınmacıların onurlu ve gururlu dönüşü sağlanacaktır.”

Kaynak: https://onedio.com/haber/bahceli-asil-viz-gelecek-tiris-gidecek-sahis-imamoglu-dur-1066631

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu