Ayın En Çok İndirilen Uygulaması WhatsApp Oldu!

2 dk


Her ay mobil uygulamaların indirilme, popülerlik ya da getirdiği gelir gibi istatistikleri bizlere yayınlayan SensorTower, Kasım ayı verilerini açıkladı. Ekim ayında dünyada en çok indirilen mobil program olan TikTok, önderliği WhatsApp’a kaptırdı.

Kasım ayında en çok indirilen mobil program WhatsApp
Mobil programlara olan talep her geride bıraktığımız gün artıyor. İndirme adetlerini katlayan bu durum, çeşitliliğe de yansıyor. SensorTower’ın Kasım ayı amacıyla hazırladığı verilerde ise kullanıcıların etkileşim kurma gereksiniminin ilgi çekici olması ilgi çekiyor. Bu amaçla dünya genelinde en çok indirilen mobil program WhatsApp oldu.

Kasım ayında WhatsApp toplamda 60 milyona yakın yeni indirme ile telefonlara giriş yaptı. Bu aynı vakitte dünyada en çok indirilen oyun dışı program manasına da geliyor. Toplam indirmelerin yüzde 30’u Hindistan’dan, yüzde 10’u ise Nijerya’dan gerçekleşti.

Dünyanın en çok indirilen ikinci programı ise TikTok oldu. Geçen ayın öncülük koltuğunda oturan TikTok’u sırasıyla; Facebook, Weather& Radar USA, Instagram, Zoom, Snapchat, Messenger, Telegram, SnackVideo takip etti.

Aşağıdaki tablodan daha iyi görebileceğiniz gibi, Kasım listesinde hem App Store hem Google Play Store doğrultusunda sıralaması değişen programlar bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

52
7 Paylaşım, 52 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir