Gündem

Ayılar Kış Uykusunu Unuttu: Çöplükte Yemek Arıyorlar

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde çöplükte yemek arayan boz ayılar görüntülendi. Kasım ve aralık ayında kış uykusunda olması gereken ayılar, kar yağışının olmaması sebebiyle kış uykusunu unuttu.

TOKİ konutlarına kadar geldiler

ayilar kis uykusunu unuttu coplukte yemek ariyorlar 0 jgvMYHLz

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde sarıçam ormanlarında kış uykusuna yatan boz ayılar, bu yıl kar yağmaması ve havaların sıcak gitmesiyle birlikte uykuya hasret kaldı. Ayıların kış uykusuna yatmadığını ifade eden vatandaşlar, ‘Normalde bu aylarda ayılar kış uykusuna yatmış olurdu. Maalesef kar yağışı olmadığından, havanın da sıcak olduğundan dolayı gerek ilçe merkezi olsun, gerek ilçe çöplüğü olsun halen burada beklemeye devam ediyorlar‘ dedi. 

Sarıkamış ilçe çöplüğüne sürüler halinde gelen boz ayılar bir taraftan karınlarını doyuruyor. Boz ayıların bir kısmı ise ilçe merkezinde TOKİ lojmanlarına kadar gelerek burada çöp konteynerlerini devirip, çöpleri dağıtarak yiyecek arıyor. Onlarca sokak köpeğine aldırış etmeyen ayılar, karınlarını doyurduktan sonra geldikleri noktadan geri dönerek ormanların derinliklerinde kayboluyor.

İlçe merkezinde görüntülenen boz ayılar

Kaynak: https://onedio.com/haber/ayilar-kis-uykusunu-unuttu-coplukte-yemek-ariyorlar-1118514

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu