Sıradaki içerik:

Koronavirüs İçin“robot köpek” Önlemi Alındı!

e
sv

AVM Önünde ki Kuyruk Sosyal Medyanın Gündeminde!

247 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sabahın erken saatlerinde başlayan AVM kuyruğu şaşkınlık yarattı. Bir süredir kapalı olan alış veriş merkezleri 11 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla yavaş yavaş açılmaya başladı. Bazı marketlerin ve mağazaların açıldığı alış veriş merkezlerinde sabahın erken saatlerinde uzun kuyruklar oluşmaya başladı.

AVM kuyruğu sosyal medyanın da gündeminde:

Haliyle sosyal mesafe kurallarının da unutulduğu bu uzun kuyruklar tedirginlik yarattı. Sosyal medyanın da gündeminde yer alan bu olay, salgının, Türkiye gündeminde ”AVM kuyruğu” sebebiyle bir süre daha yer alacağını gösteriyor. Biliyorsunuz uzun bir süredir Türkiye’de hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Buna ek olarak AVM’ler ve birçok eğlence merkezi de kapatılmıştı.

11 Mayıs Pazartesi itibarıyla normalleşme sürecine dönmeye başlayan Türkiye’nin ilk gün karnesi de ortaya çıktı. Özellikle salgının en yoğun etkilerinin hissedildiği İstanbul’daki alışveriş merkezlerinde kuyruklar oluştu.

İstanbul Beylikdüzü’nde ve Esenyurt’ta yer alan alışveriş merkezleri önünde sabah 10.00 sularında vatandaşlar sıraya girdi. Bildiğiniz gibi AVM’ler bugün 11.00’da açılıyor. Bunu bilen vatandaşlar sosyal mesafe kurallarını da hiç sayarak, uzun kuyruklar oluşturdu. Bazı vatandaşlar AVM önündeki banklarda oturarak açılışı bekledi.

Sosyal medyada da konu hem eleştirildi hem de esprisi konusu oldu. İşte sosyal medyanın da gündeminde yer alan olaya ilişkin paylaşımlar;

Ekşi Sözlük’te açılan 11 Mayıs 2020 AVM önünde oluşan upuzun kuyruk başlığından yazarlar durumu yorumladı.

Twitter’daki paylaşımlar:

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.