Dizi & Film

Avengers’ın 10. Yıl Dönümü Erdemine The Avengers Sinemasının Sahne Gerisinden 14 Değişik Bilgi

2012’de Marvel hayranlarına bahşedilen harika The Avengers sinemasının yıl dönümüne yaklaşmış bulunuyoruz. Bunun erdemine, kamera gerisinden 14 eğlenceli bilgiyi sizlere sunuyoruz. Iron Man, Kaptan Amerika, Black Widow, Yeşil Dev, Thor ve daha birçok şahane karakteri bize tanıtan sinemanın önünde hürmet duruşunda bulunuyoruz!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/marycolussi/…

14. ABD Ordusu, S.H.I.E.L.D konseptinin gerçekçi olmaması nedeniyle Avengers’ın ardındaki yaratıcı takımla işbirliği yapamayacağına karar verdi.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 0 y5HBh7Ah

Savunma Bakanlığı temsilcisi Phil Strub, ‘Filmdeki bu milletlerarası örgütün gerçek dışılığı ve oradaki yerimiz konusunda bir uzlaşmaya varamadık. S.H.I.E.L.D. kime çalışıyordu? Biz mi S.H.I.E.L.D. için çalışıyorduk? O barikata çarptık ve birlikte hiçbir şey yapamayacağımıza karar verdik. ‘

13. Thor’un Loki’ye yumruk attığı sahnede Chris Hemsworth, Tom Hiddleston’a nitekim vurdu. Sahnenin gerçekçi olması açısından bunu öneren kişi ise Hiddleston’ın kendisi! Bu yüreği, onu Hollywood’un en yavuz adamı yapabilir!

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 1 uHYgs7ds

Hiddleston, ‘Yaklaşık 30 kilo tartısındaki boynuzlu miğferi takıyordum ve sahne yumruğun isabetini sağlayamadım. Bunun üzerine, Chris’e ‘Sanırım yüzüme vurmalısın’ dedim. Berbat bir fikirdi. Beklediğimden daha sert bir yumruktu,’ halinde açıklıyor.

12. Jensen Ackles’a birinci başta Hawkeye rolü teklif edilmişti, fakat Supernatural dizisinde Dean Winchester rolüyle ilgili evvelden imzaladığı kontrat nedeniyle teklifi geri çevirmek zorunda kaldı.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 2 EIkZU6Gl

11. Hawkeye’dan bahsetmişken: Sonuncu olarak rolü üstlenen Jeremy Renner, Hawkeye’ın olay örgüsünü o kadar sevmediğini belirtti.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 3 mtfSzZC8

Renner, The Avengers’ın başında Hawkeye’ın Loki’nin yardımcısına dönüşmesinin onun için hudut bozucu olduğunu zira bu durumun Hawkeye karakterini tanımasına fırsat vermediğini söyledi. Sadece bu yüzden karakterinin ölmesini dilediğini söyleyen Renner, karakteri tanıdıkça onu benimsediğini ve artık karakterinin ölmesini istemediğini belirtti.

10. Sinemanın en akılda kalan sahnelerinden biri, Iron Man’in ölümcül bir darbeden kurtulup gruba döner yemeyi teklif etmesi. Bu replik, karakteri canlandıran Robert Downey Jr.’ın doğaçlama yaparak söylediği bir kelam ve senaryoda geçmiyor.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 4

Downey’in senaryoda yazan repliği, ‘Sırada ne var?’ idi.

9. Tüm olanlardan sonra, grubun döner yediği after credit sahnesinin çekimlerinde, Chris Evans sakalını kapatmak için bir protez takmak zorunda kaldı. Bu yüzden, eliyle yüzünü kapatarak oturuyor.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 5 Dj2zzdZu

Ayrıyeten Chris Hemsworth, her çekim denemesinde bir lavaş yiyerek iştahıyla sahne ardındakilerin dikkatini çekti!

8. Los Angeles’tan bir restoran sahibi, sinema vizyona girdikten sonra döner satışlarının yüzde 80 arttığını belirtti!

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 6 i9smVekQ

7. Sinemada Iron Man, Thor ile birinci müsabakasında, onu Shakespeare oyunlarından bir karaktere benzetir ve eski İngilizce’den bir replik söyleyerek dalga geçer. Bu da Downey’nin doğaçlama olarak geliştirdiği bir replik.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 7 yGluRXQM

6. Pepper karakterini canlandıran Gwyneth Paltrow’un bu sinemaya dahil olmasını Robert Downey Jr. istedi.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 8 dapjhLsA

Sinemanın müellif ve direktörü Joss Whedon’a nazaran, Avengers grubunun her biri kendi aileleri ve ‘destek sistemlerinden’ başka bir formda sinemada uzunluk gösteriyor. Tony Stark’ın eşi ise sinemada yer alıyor. Downey, bu mevzuda büyük ısrarlar ile Whedon’ı ikna etti.

5. Anlaşılan, Downey, ikna konusunda çok yetenekli ve inatçı! Mark Ruffalo, Hulk rolünü kabul etme konusunda tereddütlüydü. Robert Downey Jr.’ın, onu bu role bir baht vermesi için ikna ettiğini açıkladı.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 9

Ruffalo, ‘Korktum. Benden evvel çok uygun yapıldığını düşündüğüm bu role ne ekleyebileceğimi bilmiyordum. O vakte kadar yalnızca bağımsız sinemalar yapıyordum, bu yüzden dedim ki, ‘Bunun için gerçek kişi miyim bilmiyorum.’ Ve sonra, Downey’den bir telefon aldım. Onunla konuştuktan sonra, ‘Sanırım bunu yapmalıyım’ diye düşünmeye başladım,’ kelamlarıyla açıklıyor.

4. Ruffalo, rolü kabul etme konusundaki en büyük çekincelerinden birinin, evvel senaryoyu okumasına müsaade verilmemesiyle ilgili olduğunu söyledi.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 10 sFvIFA14

“Genç bir oyuncuyken, senaryo okumadan öteki bir sinema çekmeyeceğime dair kelam vermiştim, zira çoğunlukla felaketle sonuçlanıyor!’ Ruffalo sonuçta dişini göstermeye karar verdi ve Banner’ın yaklaşık 20 sayfalık metnini okumak için müsaade aldı. Sahnenin ‘farklı’, ‘mizahi’ ve ‘eğlenceli’ olduğunu düşündüğünü söyledi ve bu da onu ikna etmek için kafiydi.

3. Robert Downey Jr., latife ile karışık bir biçimde istedikten sonra, Marvel’in kendisine Stark Kulesi’nden dev “A”yı ikram ettiğini açıkladı.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 11 UlYeyCRJ

Son Avengers sinemasında binaya bakarak ‘O ‘A’ harfini istiyorum!’ diyen Downey, bir gün kapısının çalındığını ve büyük bir aracın geldiğini söyledi. ‘Bu istediğiniz ‘A” yanıtını alan Downey, artık onu meskeninde hatıra olarak saklıyor.

2. Hulk’un bedeni, Long Island beden geliştiricisi ve bir striptizci olan Steve Romm’dan ilham alarak modellenirken, yüzü Ruffalo’nunkine nazaran şekillendi.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 12 DIV9aWbp

1. Robert Downey Jr., sinemada düşmanı sadece Iron Man’in alt etmesini önerdi. Fakat bu mümkün değildi.

avengersin 10 yil donumu erdemine the avengers sinemasinin sahne gerisinden 14 degisik bilgi 13 V3VZqcDY

‘Denedik, fakat olmadı. Hepimiz bir ahtapotun kollarıydık ve birlikte çalışarak bir bütün oluşturabilirdik,’ açıklamasında bulundu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/avengers-in-10-yil-donumu-serefine-the-avengers-filminin-sahne-arkasindan-14-ilginc-bilgi-1065663

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu