Donanım

ASUS’un birinci dahili SSD’si: ROG Strix SQ7 özellikleri açıklandı

ASUS, ROG Strix markasıyla taşınabilir SSD pazarındaki varlığını korurken; artık de birinci dahili SSD’sini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, resmi Facebook sayfasında yaptığı paylaşımla ROG Strix SQ7 modelini duyurdu.

Ekran kartından ana karta, dizüstü bilgisayardan kulaklığa, klavye ve mouse’a kadar bir bilgisayar kullanıcısının gereksinimi olacak tüm bileşenleri üreten Tayvanlı firma, Zenfone ve ROG Phone serisiyle de akıllı telefon kullanıcılarına hitap ediyor. ASUS, ROG Strix SQ7 NVMe SSD modeliyle eser gamını genişletmeye hazırlanıyor.

ASUS ROG Strix SQ7 NVMe SSD özellikleri

M.2 2280 form faktöründe olan SSD, 4 adet PCIe Gen4 çizgisi kullanıyor. Paylaşılan afişte de görüldüğü üzere eserde ısı emici kısmı bulunmazken, 1 TB depolama kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

asusun birinci dahili ssdsi rog strix sq7 ozellikleri aciklandi 0 78dPQl4Q

ASUS’un PCIe Gen5 teknolojisini destekleyen Z690 anakartları satışta. PCIe 5.0 dayanağına sahip bir SSD geliştirebileceği de kestirim ediliyor fakat bu bahiste resmi olarak atılmış bir adım şimdi yok. Öte yandan ROG Strix SQ7 modelinin 17 Mayıs’taki “Boundless” etkinliğinde yahut 24 Mayıs’taki Computex’te tanıtılması bekleniyor.

ASUS’un ROG Strix markalı taşınabilir SSD’leri, modeline nazaran 1 TB depolamaya kadar çıkabiliyor ve 1050 MB/s okuma ve yazma suratlarına ulaşabiliyor. Samsung, Gigabyte, MSI, SanDisk üzere şirketlere ‘dahili SSD’ konusunda da rakip olmaya hazırlanan ASUS, ROG Strix SQ7 ile tüketicilere sağlam bir alternatif sunacak.

Aygıtın başlangıçta Çin’de satışa sunulması beklenirken, fiyatı ise şimdilik gizemini koruyor.

Sizler bu hususta neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/asus-rog-strix-sq7-ssd

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu