Kripto Para

Astar, Alchemy’den Altyapı Takviyesi Alacak

Alchemy, Polkadot ağında yer alan Astar’a Node altyapısı sağlamak için bir mutabakat yaptığını duyurdu.

Ethereum Virtual Machine ve WebAssembly üzere yazılımları destekleyen Astar, yeni iş birliğiyle altyapısını güçlendiriyor. Alchemy ve Astar iştirakiyle, Astar geliştiricilerinin altyapı ihtiyaçlarının karşılanması için Alchemy’nin SuperNode isimli amiral gemisini kullanılacak.

Astar ve Alchemy Paydaşlığı İşleri Kolaylaştırıyor

Ethereum tabanlı altyapı sağlayıcısı Alchemy’nin SuperNode’u mutabakat kapsamında Astar’ın dApp’lerinin bağlı kalması ve arıza mühletini önlemesi için bir orta yazılım platformu olarak vazife alacak.

API hizmetini Ethereum, Polygon ve Solana üzere Blockchain platformlarında sunan Alchemy eser lideri Rob Boyle paydaşlık hakkında şunları söyledi:

“Alchemy altyapısı, geliştiricilerin sonsuz ölçeklenebilirlik, doğruluk ve güvenilirliğe sahip rastgele bir dApp oluşturmasını kolaylaştırıyor. Yarının merkeziyetsiz uygulamalarını güçlendirecek daha âlâ bir web3 oluşturma çağını teşvik etmek için Astar ile güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz.”

0x, Aave, dYdX , OpenSea ve Nifty Gateway üzere Ethereum’daki tanınan uygulamalar tarafından ölçeklendirme gereksinimleri için kullanılan Alchemy; Şubat ayında 10.2 milyar dolarlık bir değerlemeyle 200 milyon dolar topladı. Astar iş birliğiyle de hizmet ağını genişletmeye devam ediyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/astar-alchemyden-altyapi-destegi-alacak/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu