Gündem

Askerlik Yol Parası Nedir, Ne Kadar? Askerlik Yol Parası Nasıl ve Nereden Yatacak?

Geçtiğimiz günlerde Ulusal Savunma Bakanlığı tarafından duyurulan askerlik celp ve sevk tarihleri akabinde askere gidecek binlerce vatandaş tarafından askerlik yol parası gündeme geldi. Pekala askerlik yol parası nedir? Askerlik yol parası nasıl ve nereden yatırılır? Askerlik yol parası ne kadar? İşte ayrıntılar…

askerlik yol parasi nedir ne kadar askerlik yol parasi nasil ve nereden yatacak 0 7ONt4dt3

Bedelli ve başka yükümlüler için sevk tarihlerinin 12 Mayıs olarak açıklanmasından sonra askerlik yol parası merak edilmeye başlandı. Ulusal Savunma Bakanlığı tarafından askere gidecek olan vatandaşlara verilen yol masraflarının karşılamak emeliyle ‘Askeri Yol ve İaşe Bedeli’ ödenmektedir. Vatani misyonunu yapacak olan vatandaşlar askerlik yol parası hakkında araştırma yapmaya başladı. Pekala askerlik yol parası nedir?

Askerlik Yol Parası Nedir?

askerlik yol parasi nedir ne kadar askerlik yol parasi nasil ve nereden yatacak 1

Ulusal Savunma Bakanlığı tarafından askere gidecek vatandaşların yol masrafları karşılanır. Yol masraflarının karşılanmasına ‘Askeri Yol ve İaşe Bedeli’ ismi verilir. Gidilecek kilometreye nazaran hesaplanılan askerlik yol parasında, belediye üniteleri otobüs fiyatlarını askerlik subelerine bildirir. Gün içerisinde 0-600 KM yol gidecek olanlara 20 TL, 601-1200 KM yol gidecek olan askerlere iki günlük 40 TL, 1201-1801 KM yol gidecek askerlere ise 3 günlük 60 TL yol parası ödenmektedir.

Askerlik Yol Parası Nerden Alınır?

askerlik yol parasi nedir ne kadar askerlik yol parasi nasil ve nereden yatacak 2 aPcb35gK

Askerlik yol parası PTT şubelerinden T.C kimlik numarası ile çekilebilmektedir. Ayrıyeten Ziraat Bankası üzerinden de askerlik yol parasını almak mümnükdür.

Kaynak: https://onedio.com/haber/askerlik-yol-parasi-nedir-ne-kadar-askerlik-yol-parasi-nasil-ve-nereden-yatacak-1066634

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu