Artık Telefonlarda Görüşmeler Altyazılı!

2 dk


Google, Canlı Altyazılar (Live Captions) erişilebilirlik özelliğini ilk kez geride bıraktığımız sene Google I/O 2019’da duyurmuştu. Şimdiyse bu özellik, Android 11’le birlikte telefon görüşmelerinde de kullanmak mümkün olacak.

Üç ayrı makine öğrenme ile çalışan özellik, medya dosyalarındaki İngilizce konuşmaları algılıyor ve otomatik olarak altyazı durumuna getiriyor. Canlı Altyazı özelliği ilk olarak Pixel 4’lerde kullanıma sunulmuştu. Pixel 4’ün sonrasında Pixel 3a, Pixel 3, Pixel 2 ve Samsung Galaxy S20, OnePlus 7T ve OnePlus 8’de de Canlı Altyazı özelliği kullanılmaya başlanmıştı.

Bununla birlikte, Google’ın Live Caption’ın telefon görüşmeleri üstünde çalışmasına izin vereceğine dair ispatlar belirleme ettiğimiz için bu yakında değişebilir.

Google Pixel 4 amacıyla Android 11 Geliştirici Önizleme 3’te, Canlı Altyazılardan mesul olan Cihaz Kişiselleştirme Hizmetlerinin 2.13.302920511 sürümü analiz edildi. İçinde, kullanıcıların bir telefon görüşmesi sırasında Canlı Altyazı’yı açabileceğini bildiren dizeler belirleme edildi.

Canlı Altyazı özelliğinin bir telefon görüşmesi sırasında etkinleştirildiğinde telefon görüşmesinin bütün taraflarına görüşmenin altyazılı olarak aktarıldığı bildirildi. Canlı Altyazı’nın şu anda dayandığı API, sesli aramadaki sesleri yakalamaya izin vermiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

47
6 Paylaşım, 47 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir