Kripto Para

Arjantin Merkezli İki Banka, Platformlarına Kripto Para Ticareti Ekliyor

Arjantin merkezli iki banka; Banco Galicia ve Brubank, platformlarında kripto para ticareti özelliğini ekledi.

Arjantin’in en büyük özel bankalarından biri olan Banco Galicia, web sitesine kripto para alım satım seçeneği eklediğini duyurdu. Arjantin dijital bankası Brubank da daha sonra tıpkı şeyi yaparak platformuna kripto para ticareti yapma özelliğini ekledi.

Banco Galicia ve Brubank’tan Kripto Para Dayanağı

arjantin merkezli iki banka platformlarina kripto para ticareti ekliyor 0 vICrymSX

Twitter üzerinden bir kullanıcı, Banco Galicia’nın resmi Twitter hesabına, kripto ticareti özelliğinin onaylandığını söyledi. Banka kullanıcıya karşılık olarak “Evet! Yeni yatırım seçenekleri ekliyoruz” dedi.

Banka kendi web sitesinde, Bitcoin (BTC) Ethereum (ETH), USD Coin (USDC) ve Ripple (XRP) satın alma imkanı sunduğunu açıkladı.

Birkaç saat sonra Arjantin merkezli dijital banka Brubank da, web sitesinin yatırım kısmına kripto para ticareti fonksiyonu eklediğini duyurdu. Brubank, şu formda bir tweet paylaştı:

“Evet, zati kriptomuz var! Bu, tüm kullanıcılarımız için basamaklı olarak aktifleştirilen bir fonksiyondur. Aktifleştirdiğinizde, uygulamadan ‘Yatırımlar’a girerek görebileceksiniz.”

CriptoNoticias web sitesine nazaran Brubank, Bitcoin ve Ethereum ticaretinin yanı sıra USD Coin (USDC) ve DAI stabilcoinlerini de ekledi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/arjantin-merkezli-iki-banka-platformlarina-kripto-para-ticareti-ekliyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu