Kripto Para

Arizona Eyalet Üniversitesi, Metaverse’e Adım Atacak

Arizona Eyalet Üniversitesi (ASU), spor görüntüleri ve aktiflik biletleri NFT’leri başlatabilir. Üniversite ayrıyeten metaverse’te dersler vermeyi planlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük devlet üniversitelerinden biri olan Arizona Eyalet Üniversitesi (ASU), Metaverse ve Web3 ekosistemlerine katılmayı planlıyor. Ayrıyeten, aktiflik biletlerinin ve sertifikalarının doğrulanması için NFT’lerden yararlanmayı düşünüyorlar.

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yapılan bir dizi ticari marka başvurusu, üniversitenin gelecekteki tekliflerinin NFT’leri ve sanal gerçeklikte konferanslar düzenlemeyi içerebileceğini ortaya koydu. ASU, hem kurum içi etkinlikler hem de öğrencilerinin yerleşkesinde bu tıp dijital koleksiyonlar yayınlamayı amaçlamaktadır. Üniversitenin kıymetli spor olaylarını gösteren NFT’lerin de gün ışığına çıkması bekleniyor. Metaverse’de sanal sınıflar, toplantılar ve öbür projeleri yürütmek, enstitü tarafından belirlenen bir öbür gayedir.

Yakın tarihli bir tweet’te, ticari marka avukatı ve Gerben Perrott’un Kurucusu Josh Gerben, söylentileri doğruladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/arizona-eyalet-universitesi-metaversee-adim-atacak/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu