Gündem

Argüman: ‘Erdoğan, Soylu’yu Bakanların ve AK Partili Yöneticilerin Önünde Azarladı’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu’nun arasındaki gerilimin deprem sonrası arttığı öne sürüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın felaketin büyüklüğü konusunda kendisinin eksik bilgilendirildiğini ve müdahalede geç kalındığını vurgulayarak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu  bakanların ve AK Partinin üst düzey yöneticilerinin önünde azarladığı iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında bir süredir var olduğu öne sürülen gerilimin deprem sürecinde zirveye ulaştığı iddia edildi.

arguman erdogan soyluyu bakanlarin ve ak partili yoneticilerin onunde azarladi 0 kObqsrRS

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın aktardığı iddiaya göre depreme ilişkin yapılan bir toplantıda Erdoğan, felaketin büyüklüğü konusunda kendisinin eksik bilgilendirildiğini ve müdahalede geç kalındığını belirterek Soylu’yu diğer bakanların ve AK Partinin üst düzey yöneticilerinin önünde azarladı.

arguman erdogan soyluyu bakanlarin ve ak partili yoneticilerin onunde azarladi 1 m1GZqju7

Depremden 6 gün sonra Adıyaman’a giden Erdoğan ilk açıklamasında, “Müdahaleleri istediğimiz hıza ulaştıramadık. Depremin yıkım etkisi 10 il ve 500 km’lik alana yayıldığı için işimiz maalesef çok zor oldu. Buna bir de bölgedeki kamu görevlilerinin kendisinin ya da ailesinin yıkım altında kalması eklenmiştir. Bölgede sert bir kış yaşanıyor olması da bir diğer engel olarak önümüze çıkmıştır. Yolların bir kısmı da ciddi bir trafik yüküne maruz kalmıştır” dedi.

arguman erdogan soyluyu bakanlarin ve ak partili yoneticilerin onunde azarladi 2 d1GsUkfs

İddialara göre; AK Partinin üst düzey yöneticilerinin ve bakanların katıldığı deprem konulu bir toplantıda Erdoğan, afetin büyüklüğü konusunda kendisinin yeterince bilgilendirilmediğini belirterek Bakan Soylu’ya kızdı. Soylu’nun yapacağı sunum ise en sona bırakıldı.

arguman erdogan soyluyu bakanlarin ve ak partili yoneticilerin onunde azarladi 3 bEUXIXM6

İkilinin arasındaki gerilimin büyüdüğü öne sürüldü.

arguman erdogan soyluyu bakanlarin ve ak partili yoneticilerin onunde azarladi 4 8VM5WJ58

Kaynak: https://onedio.com/haber/erdogan-soylu-yu-bakanlarin-ve-ak-partili-yoneticilerin-onunde-azarladi-1131093

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu