Bitcoin

Argo Blockchain Yüksek Maliyetlerle Boğuşuyor

Londra merkezli kripto para madencilik şirketi Argo Blockchain, Temmuz’da 219 Bitcoin (BTC) üreterek Haziran ayı üretimini geçti.

Argo artan ekipman ve elektrik maliyetlerine karşın Haziran’ın ayının yüzde 22 üzerinde üretim gerçekleştirdi. Doğal gaz fiyatlarının ve yaz aylarındaki soğutma masraflarının artmasıyla Texas’taki Helios merkezinde umulanın tersine elektrik maliyetleri arttı. Texas öteki eyaletlere nazaran kripto madencilik firmalarına daha dostça davransa da, varlıklara talep arttığı devirlerde bu durum elektrik kullanımını artıracağından bağlantıların bozulmasına yol açabilir. Kimi madencilik firmaları hanelerin elektriğini kesme tehdidini en aza indirmek için geçtiğimiz ay faaliyetlerini durdurmuştu. O denli ki Riot Blockchain faaliyetlerini azaltarak 9.5 milyon dolarlık güç kredisini bünyesine kattı.

Argo Blockchain’in Öteki Problemleri da Var

Londra merkezli kripto madencilik şirketi Argo Blockchain, S17 ve T17 rigleri ile bir grup şansızlık ve başarısızlıklar yaşadı. Ayrıyeten Argo, 17 serisinde kimi madencilerin çalışmadığını ve tamir edilemez olduğunu keşfetti. Bu madencilerin S19J’ler ile değiştirilmesiyle Argo’nun hashrate’i Temmuz’da 2.23 EH/s’yi gördü.

Ay içerisinde 887 Bitcoin (BTC) satarak 2 milyon doları şirket kasasına koyan Argo, bu paranın bir kısmıyla Helios merkezini satın alırken Galaxy Digital’den aldığı krediyi ödemek için kullandı. Argo’nun Londra Borsası’nda listelenen payları bu yıl Bitcoin’in fiyatına endeksli yüzde 55 düşüş yaşadı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/argo-blockchain-yuksek-maliyetlerle-bogusuyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu