Oyun

Aquaman’in yıldızı Minecraft sinemasına katılıyor!

Minecraft’ı bilmeyeniniz yoktur. Sonsuz bir dünya da neredeyse istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz oyun yıllardan beri popülerliğini koruyor. Tanınan oyunun imalcisi Mojang Studios da 2014 yılında verdikleri sürpriz bir karar ile bir Minecraft sineması ortaya koymaya karar verdi.

Daha birinci günlerde sinemanın direktörü, yaşanan fikir ayrılıklar nedeniyle projeden ayrıldı. Sonrasında 2022 yılında vizyona gireceği söylenen sineması bu sefer de pandemi vurdu. İmal kademesi arap saçına Minecraft sineması için sonunda önemli adımlar atılmaya başlandı.

Jason Momoa Minecraft sineması için görüşmelerini sürdürüyor!

Sinemanın üretim kademesinin hızlanması ile birlikte büyük bir sav da ortaya atıldı. Buna nazaran ünlü oyuncu Jason Momoa, Minecraft’ın sinema uyarlamasında rol almak için görüşmelerde bulunuyor. Uzun vakittir vizyona girmesi beklenen sinemada Jason Momoa‘nın rol alması yapımcıların elini kuşkusuz güçlendirecektir.

aquamanin yildizi minecraft sinemasina katiliyor 0 MQfQ7b41
aquamanin yildizi minecraft sinemasina katiliyor 1 8ZVvP4vV
aquamanin yildizi minecraft sinemasina katiliyor 2 D9lJ6wtN

Şimdi imzalar atılmamış olsa da bu haber bile Minecraft hayranlarını heyecanlandırmaya yetiyor. Ünlü oyuncunun şimdi hangi rolde oynayacağı da netlik kazanmazken, Minecraft Steve olarak bilinen oyun karakterini sinemada görmek herkesin güzeline gidecektir.

2019’da Mojang Studios tarafından yayınlanan sinemanın kıssası aslında epey kolay: Makus niyetli Nadir Dragon dünyaya yıkım getirir. Bunun üzerine genç bir kız ve yanındaki maceracı küme Overworld‘ü kurtarmak için harekete geçerler.

aquamanin yildizi minecraft sinemasina katiliyor 3 YFtpICKP
aquamanin yildizi minecraft sinemasina katiliyor 4 IUn9KgMF
aquamanin yildizi minecraft sinemasina katiliyor 5 8eGLI7ie
aquamanin yildizi minecraft sinemasina katiliyor 6

Yakın vakitte sinema hakkında yeni gelişmeler olması da beklenen. Zira Warner Bros‘un Minecraft‘ın haklarına ait mukavelesi 2023 yılının Ocak ayında bitiyor. Bu nedenle sinemanın çekimlerinin bu tarihten evvel başlaması gerekiyor.

Minecraft dünyasını sinemada görmek muhakkak etkileyici olacak. Pekala siz Minecraft sineması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/aquamanin-yildizi-minecraft-filmine-katiliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu