Apple,Yeni Bir Alan Adı Aldı!

2 dk


Bir internet sitesinin kime ait olduğunu öğrenmek amacıyla başvurduğumuz bir adres var: WHOIS. Buradan sitenin kime ait olduğunu süratli bir şekilde görebiliyor. Son olarak, Apple’a ait bir alan adı burada doğrulandı. Apple alan adı ile birtakım planlarının ipuçlarını vermiş oldu.

Apple alan adı doğrulandı

Yapılan arama ardından Apple Inc. doğrulusunda tescil edilen bir internet sitesi ismi meydana çıktı. “AppleCoronavirus.com” alan adının alındığı görüldü. Kaydın, büyük şirketler amacıyla alan isimlerini koruyan ve Apple doğrulusunda da alan adı kayıtları amacıyla sarfedilen CSC Corporate Domains doğrulusunda yapıldığı görülüyor.

Ortaya çıkan AppleCoronavirus.com adlı internet sitesi henüz tabii ki etkin değil. Fakat kaydın, Apple ve Google’ın COVID-19 amacıyla ortak bir çalışma yapacağının açıklanması ile aynı dün meydana çıkması gerektiğince ilgi çekici oldu.

Hatırlayacağınız gibi Apple ve Google, hükümetlerin ve sıhhat kuruluşlarının virüsün yayılmasını azaltmak hedefiyle gösterdiği çabaları ortak bir takip sistemi geliştirerek destekleyecek.

Geliştiriciler, hükümetler ve sıhhat kuruluşları ile ortak çalışmalar yürüterek salgın hızının azalmasını daha sonra da denetim altına alınmasını gerçekleştirmeyi amaçladıklarını bildiren yetkililer, ilk aşamanın Mayıs ayında tamamlanacağını belirtti.

Konuyla alakalı daha ayrıntılı bulguyu alttaki haberimizden de öğrenebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

32
5 Paylaşım, 32 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir