Apple,İOS 15.2 Açık Beta Sürümünü Yayınladı

2 dk


Apple, bugün itibariyle İOS 15.2 ve iPadOS 15.2 güncellemeleri beta sürümü biçimiyle yayınladı.Bu beta,Apple’ın test programına katılan herkes için kullanılabilir hale geldi.

iOS 15.2 ve iPadOS 15.2 kullanan kullancılara son yedi gün içerisinde konum, fotoğraf, kamera, mikrofon ve kişiler gibi hassas bilgilerine ne sıklıkla eriştiğini gösteren Uygulama Gizlilik Raporu‘nu sunuyor.Böylece uygulamaların arka planda neler yaptılarını görebiliyoruz.

İOS 15.2 güncellemesi ile birlikte Uygulama Gizlilik Raporu sunuldu

Uygulama Gizlilik RaporuAyarlar bölümünü açıp Gizlilik bölümünden aktif hale getirilebiliyor.Aktif hale getirdikten sonra uygulamaları bir süre kullandıktan sonra uygulamaların verileri bu alanda görünüyor.

Otomatik acil durum aramasının geri sayım süresi uzatıldı

İOS 15.2 ile gelen Acil Durum Aramasının(SOS) geri sayım süresi uzadı.Bundan sonra başlatmak için yan düğmeye birden çok kez hızlıca basabilir ya da yan düğme ile ses düğmesini aynı anda basarak kullanabilirsiniz. Bir arama yapmadan önce üç saniyelik bir geri sayım başlıyordu. Bu süre sekiz saniyeye uzadı.

Bildirim geçmişinin/özetinin görünümü değiştirildi

Apple, İOS 15.2 güncellemesi ile Bildirimler kısmında da değişiklik elde etti.Apple,bu yıl duyurduğu İletişim Güvenliği dizisinde özel bir kod bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
4
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir