Sıradaki içerik:

SD865 + İle ASUS ROG Phone 3 Oyun Telefonu 22 Temmuz’da Geliyor

e
sv

Apple’ın Şarj Aleti / EarPod’ları Kutusundan Çıkarma Nedeni

372 okunma
avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, en düşük değeri beklediğimiz bir şirket. 700 $ ‘lık Mac Pro Tekerlek Kiti, beyanımın sadece bir örneğidir. 3.5mm kulaklık jakının çıkarılması. Touch ID’nin kaldırılması. 999 dolarlık gülünç Pro Standı. Ve başka şeyler. Apple, büyük riskler alır, bu da eğlenir, ancak sonunda diğer üreticiler için de bir norm haline gelir. 

Şimdi Apple’ın Şarj Aletini kutusundan çıkarma kararı hakkında çeşitli sızıntılar ve söylentiler var. Bu şu anda saçma görünse de, Apple’ın size bu yeni değişikliği nasıl sunacağını ve bu vahşi gerçekliği nasıl kabul edeceğinizi açıklayacağım söz veriyorum.

Şarj cihazının çıkarılmasının çok önemli olmadığını kanıtlayan MKBHD’nin videosundan en önemli 4 noktayı özetledim . Aşağıda ayrıntılı olarak tartışacağımız 4 nokta.

1. E-Atık Tasarrufu

Kaçınız evinizde şarj cihazına sahip? Muhtemelen çoğu insanın zaten şarj cihazları ve Earpod’ları vardır. Apple yavaş şarjlı 10W şarj cihazı verirken yalnızca üst seviye 18W alır. Bu nedenle, çoğunlukla evde çok daha iyi şarj cihazlarımız var. Şarj cihazı ve Earpod dahil edilmeden ne kadar e-atık tasarrufu yapılabileceğini biliyor musunuz?

Anker Verge ile görüşmelerde şöyle diyor:

Her akıllı telefonda bir şarj cihazı var. Geçen yıl gönderilen 1,5 milyar akıllı telefonumuz vardı. … Bu sadece telefonlar için. Tabletlerimiz, dizüstü bilgisayarlarımız, elektrikli matkaplarımız ve daha fazlasına sahip olduğumuzda, toplam dört milyar şarj cihazı tahmin ediyoruz (geçen yıl gönderildi). Sadece bu kutu içi şarj cihazlarından yaklaşık 300.000 ton e-atık tahmin ediyoruz ”

Sadece 300 bin ton atık hayal edin. Şarj cihazını içermeyen Apple, çevreyi korumaya yardımcı olacak.

2. Daha Verimlilik: Size En İnce Kutuyu Sunmak

Sadece telefonun kendisi ve bazı evrakları olan bir telefon kutusu düşünün. Kutunun form faktörü her zamankinden daha küçük olacak ve sonuç olarak 2 avantajı olacak. Bir avantaj Apple için olacaktır. Daha küçük form faktörü, daha fazla birimin daha düşük fiyata gönderilebileceği anlamına gelir. Apple dünya çapında hizmet veren büyük bir şirket olduğundan nakliye daha verimli hale gelecektir.

İkincisi, Apple’ın Kutuları için yeni bir sloganı olabilir. Tim Cook’un şimdiye kadar “ Size En Aziz Kutumuzu Sunmak! “. Bu çok komik, MKBHD’nin son videosunu izlemenizi tavsiye edeceğim , tepkisi noktadaydı.

3. Fiyat Kesimi

Hesaplamalardan, şarj çözümü ve Earpod’ların maliyeti yaklaşık 45 $. Örneğin, iPhone 11 700 dolar içinse, iki aksesuar olmadan 655 dolar olurdu. Ayrıca, Apple’dan “güvenilir” bir 10W şarj çözümü almak yerine 45 $ indirim ve iyi bir hızlı şarj cihazı satın almak daha iyi olacaktır.

4. Geleceğe Giden Yol

Uzun zamandır portless iPhone’lar hakkında tahminler var. Sevgili dostlarım, Apple’ın şarj cihazını kutudan çıkarması spekülasyonu ile tahminimizi onaylıyor. Portless iPhone’lar için bir adım, 3,5 mm kulaklık jakının çıkarılmasıydı. Ve şimdi şarj cihazı kutudan çıkarılıyor, Apple bizi gelecekteki iPhone’lar için hazırlıyor gibi görünüyor.

Anladıktan sonra Apple’ın Şarj Cihazını Çıkarma Kararının o kadar da kötü olmadığını fark ettim. Apple Apple ve Apple hayal kırıklığına uğrayabilir. Hariç tutulmadan önce Samsung hızlı kutu içi şarj cihazlarının keyfini çıkarın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.