TelefonlariPhone

Apple,İkiye Katlanabilir Telefon Çıkarıyor Olabilir

Apple’ın Samsung’a tam olarak kaybettiği yer, esnek cihazların piyasaya sürülmesidir. Güney Koreli dev, üçüncü nesil katlanabilir akıllı telefonları zaten piyasaya sürdü ve Cupertino merkezli şirketin hiçbiri yok. Ancak bu, Apple’ın böyle bir cihazı düşünmediği ve geliştirmediği anlamına gelmiyor.

Ve görünüşe göre, katlanabilir iPhone’u tartışmanın nedeni 2023’e kadar ortaya çıkmayacak. Ağ kaynakları, bu yılı esnek ekranlı bir iPhone için en olası yıl olarak gösteriyor.

Esnek panel, esnek matris üretiminde deneyim ve uzmanlığa sahip LG’nin oluşturulmasına yardımcı olur. Şu anda, çevresinde ince çerçeveli 7,5 inçlik bir ekranın prototipi var.

İlginç bir şekilde, eskiden ünlü endüstri analisti Ming-Chi Kuo da katlanabilir iPhone’un 2023’te geleceğini duyurdu, ancak 8 inçlik OLED ekranın tedarikçisi olarak Samsung Display’den bahsetti. Tahminine göre, 2023 yılında esnek ekranlı iPhone sevkiyatları 15-20 milyon adet olmalı.

Xiaomi,Oppo ve Vivo önümüzdeki çeyrekte yeni katlanabilir telefon sunacak

Önümüzdeki çeyrekte özellikle Güney Koreli dev Samsung Electronics tarafından en az iki katlanabilir akıllı telefon sunulacak. Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip serisinin cihazlarından bahsediyoruz.

Xiaomi, Oppo ve Vivo bu yılın üçüncü çeyreği için esnek akıllı telefonlar çıkarmayı planlıyor. Bu yılın başlarında Xiaomi, esnek ekranlı Mi Mix Fold’u zaten tanıttı: bu model 1.300 Euro‘dan başlıyor. Markanın yaklaşmakta olan akıllı telefonunun daha ucuz olacağı bildiriliyor, ancak ne yazık ki kesin veriler sağlanmıyor.

Ayrıca esnek akıllı telefonlara olan talebin de artacağı belirtiliyor. Analistlere göre gelecek yıl, bu tür gadget’ların küresel gönderileri 10 milyon birimi aşacak.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu