Apple’dan Google Stadia Hakkında Kararı Olumsuz!

2 dk


Apple, kısa bir vakit önce ilgi çeken bir açıklama yaptı. Yaptığı bu açıklama ile beraber sunucu üstünden oyun oynanmasına imkân gerçekleştiren yeni streaming girişimlerin, ekosistemdeki yeri netleşmiş oldu. Anlaşıldığı kadarı ile Apple Google Stadia başta olmak olmak üzere bütün servisler karşısında, negatif bir tutum sergileyecek.

Apple Google Stadia aynısı servisleri desteklemeyecek

Bilindiği gibi bir süredir Google Stadia, Microsoft xCloud ve Nvidia GeForce Now gibi servisler, oyunların sunucu üstünden oynanmasına imkân sağlıyor. Kullanıcılar internete bağlı çoğu cihazdan, rastgele bir donanım gereksinimi olmadan sunuculara bağlanabilecek ve bu sunuculardaki üst civar oyunları oynayabilecek.

Bu sistemlerin en çok öne çıktığı nokta da mobil cihazlardan üst civar oyunları oynayabilmek oluyordu. Fakat Apple ekosisteminde bu servislere yer verilmeyecek gibi görünüyor.

Apple Google Stadia başta olmak üzere bahsi geride bıraktığımız bütün bu Microsoft xCloud ve Nvidia GeForce Now servislerinin iPhone ve iPad üstünden desteklenmeyeceğini ifade etti. Elbette ki firma bazlı bir kısıtlama sahip olunan değil. Bütün bu sunucu üstünden oyun oynanmasına imkân gerçekleştiren servisler, App Store üstünde yer alamayacak gibi görünüyor.

Apple’ın oyun stream servisleri karşısında bu tür bir ismim atmasının nedeni olarak da App Store politikalarının karşılanmıyor olması gösteriliyor. Oyunların tek tek incelenerek iOS ve iPadOS kullanıcılarına ulaştırılması olası olmadığı amacıyla bu tür bir kısıtlama söz hususu olacağa benziyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

51
6 Paylaşım, 51 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir