iOS

Apple, WWDC 2022 için kuralları değiştirdi!

Apple, 6 Haziran tarihinde Worldwide Developer Conference 2022 ülkemizde bilinen ismiyle Apple Geliştiriciler Konferansı’nı düzenleyecek. Teknoloji devi, iki yıldır bu aktifliğini pandemi nedeniyle çevrim içi olarak yapıyordu. Bu sene gerekli tedbirleri alarak konferansı olağan olarak yapacak. Firma, geçtiğimiz günlerde fizikî iştirakçilerin aktifliğe nasıl gelmesi gerektiğini açıklamıştı. Lakin Apple, WWDC 2022’ye az bir vakit kala kuralları değiştirerek kimi zorunluluklar getirdi. Pekala, neler değişti? Habere daima birlikte göz atalım.

Apple, WWDC 2022 için maske kullanımını mecburî tuttu!

Teknoloji devi Apple, WWDC 2022 için öncelikle maske kullanımını tercihe bağlı tutmuştu. Firma, artık kararını değiştirerek fizikî iştirakçilerin tamamının N95 maske kullanmasını istedi. Birebir vakitte bir gün evvelce yapılmış ve negatif sonuçlanmış FDA onaylı COVID-19 testi yapmalarını istedi. Apple ‘ın resmi web sitesi, daha evvel üç gün evvelce yapılmış ve negatif sonuçlanmış bir test sonucunun kâfi olacağını belirten WWDC 2022 için kuralları yayınlamıştı.

apple wwdc 2022 icin kurallari degistirdi 0

Apple, birebir vakitte katılacak şahısların halk sıhhati yetkililerinden gelen en son yönergelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı. Yurt dışında son vakitlerde tekrardan artan hadiseler nedeniyle konferansın iptal edileceği söylentileri dolaşıyordu. Ama Apple ‘ın WWDC için açıkladığı yeni kuralları ile aktiflikte rastgele bir iptal yerine sıkı tedbirlerin alındığı ortaya çıkmış oldu. Şirket, aktiflikte el dezenfektan istasyonlarının olacağını ve tüm yüzeylerin devamlı olarak temizleneceğini belirtti.

Teknoloji devi, WWDC 2022 etkinliğinde iOS 16, watchOS9, iPadOS 16 ve MacOS 13’ü tanıtacak. iOS 16, iPhone aygıtlara Temmuz ayında gelecek. Firmanın ek olarak iki tane de MacBook tanıtması bekleniyor ancak bu husus şimdi bilinmeyen.

apple wwdc 2022 icin kurallari degistirdi 1 73Tf9rV3

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple WWDC 2022 için beklentileriniz neler? Sizce Apple’ın WWDC 2022 için aldığı kuralları kâfi mi? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/apple-wwdc-2022-kurallari-degistirdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu