Gündem

Apple WWDC 2022 etkinliği için detayları duyurdu!

Apple, bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın 6 Haziran ile 10 Haziran arasında gerçekleşeceğini ve çevrimiçi olarak yayınlanacağını açıkladı. Ancak şirketin şimdiki duyurusuna göre, sınırlı da olsa yüz yüze katılımın da olacağını öğrendik.

Açılış konuşması yine önceden kaydedilecek, ancak Cupertino’daki 1 Infinite Loop’taki Apple Park, kapılarını sınırlı sayıda geliştiriciye açacak. Geliştiriciler grubu, Apple’ın mühendisleri ve tasarımcılarından oluşan şirketteki açılış konuşmasını izleyebilecek. Apple bu etkinliği direkt olarak izleme şansı elde eden şanslı azınlığa davetiyeler yollayacak.

Apple WWDC 2022 etkinliği için detayları duyurdu!

Şirketin açıklamasına göre tüm katılımcılar “Apple‘ın sağlık ve güvenlik protokollerini takip etmelidir” yani negatif bir COVID-19 testi sağlanmalıdır. Ancak maskeler isteğe bağlı olarak sunulacak. İnsanlar içeri girdiklerinde, Apple Park’taki yeni Geliştirici Merkezi’nin tesislerini gezecekler.

Şirket son dönemlerde yaptığı etkinlikleri online olarak gerçekleştiriyordu. Şimdi devam eden etkinliklerde yüz yüze sistemine dönülebilir. Zira artık coronavirüs kısıtlamaları ortadan kalkmaya başladı ve hayat normale dönmeye de başladı diyebiliriz. Bu sebeple yeni etkinlikler artık yüz yüze yapılmaya da başlayacaktır. Bu etkinliğin yanı sıra şirketin en çok beklenen bombası iPhone 14 olacak. Bu yıl piyasaya sürülecek olan iPhone 14 merakla bekleniyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/apple-wwdc-2022-etkinligi-icin-detaylari-duyurdu-627e30e520f90c63be1e41ce

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu