TelefonlariPhone

Apple Watch Series 7 büyüyecek ve çıkışı ertelenebilir

iPhone 13 serisinin yanı sıra Apple Watch Series 7 akıllı saatini de sunacak. Bu sefer, akıllı saatler harici ve dahili olarak değişecek, şirket giyilebilir gadget’ının pazar lideri olmaya devam etmesini sağlamak için her şeyi yapıyor.

Apple Watch Series 7, 40 mm ve 44 mm versiyonları yerine gadget’ların 41 mm ve 45 mm kasalarda piyasaya sürüleceğini duyurdu. Ekran köşegeni de büyüyecek – sırasıyla 1,78 inç ve 1,9 inç. Ekran çözünürlüğü 484×369 piksel olacaktır.

Apple Watch Series 7 özellikle diğer yeni özellikleri alacak.Daha hızlı işlemciler, yeni laminasyon teknolojisi, yeni kaplamalar sunacak.Kasanın kenarları tek bir tasarım kodunu karşılamak için düz hale gelecek.

Söylentiye göre Apple Watch Series 7’nin piyasaya sürülmesiyle işler iyi gitmiyor ve şirket üretimi askıya almak zorunda kaldı. Söylentiye göre tasarımdaki karmaşıklık, montajcıların zamanında seri üretime başlamasına izin vermedi. Ancak bu, akıllı saatin duyurusunun zamanlamasını etkilememelidir. Belirlenen zamanda sunulmaları gerekir, ancak satışların başlama tarihi ertelenebilir.

applewatch72 teknobizdeyiz
Apple Watch Series 7 büyüyecek ve çıkışı ertelenebilir 3

Apple, karmaşık tasarımı nedeniyle hala Watch 7 akıllı saatlerinin seri üretimine başlayamıyor.

Nikkei Asia’ya göre, üç bilgili kaynağa atıfta bulunarak Apple, “tasarımlarının karmaşıklığı” nedeniyle yeni nesil Apple Watch akıllı saatlerinin seri üretimine başlamayı ertelemek zorunda kaldı. Şirketin Apple Watch 7’yi Eylül ayında tanıtacağı bildiriliyor ancak şimdiye kadar önceki modellerden “önemli ölçüde farklı” olan yüksek kaliteli bir cihaz sağlayamıyor.

Geçen hafta Apple küçük ölçekli yeni saat üretimine başladı; ancak gadget’ın uygun yapı kalitesini sağlayamadı. Sorunlar, yeni modüllerin ortaya çıktığı Apple Watch 7 tasarımının artan karmaşıklığı ile ilgilidir. Özellikle cihaza bir tansiyon sensörü verilecektir. Yeni saatteki dahili bileşenlerin düzeni de değişti. Koronavirüs pandemisinin arka planında; Nikkei Asia muhatapları, yeni tasarımı performans açısından test etmenin daha zor hale geldiğini söylüyor. Aynı zamanda cihazın gövdesi önceki modellere göre çok fazla değişmemiş.

“Apple ve tedarikçileri, ortaya çıkan sorunları çözmek için gece gündüz çalışıyor; ancak şu anda seri üretimin ne zaman başlayabileceğini söylemek zor; Kaynaklardan birini yayınla yaptığı görüşmeye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu