Sıradaki içerik:

Huawei Altı Kamera Patentine Başvurdu

e
sv

Apple Watch 6 Panik Atak Tespiti Yapabilecek

201 okunma

Yeni nesil Apple Watch akıl sağlığı işlevlerine odaklanacak. Jon Prosser’e göre Apple Watch 6, panik ataklar gibi zihinsel sağlığın tespit işlevini gerçekleştirmek için yüksek hassasiyetli sensörler kullanacak.

Panik ataklara akut anksiyete atakları da denir. Hasta aniden göğüste sıkışma, nefes darlığı, çarpıntı, terleme, mide rahatsızlığı, titreme, ellerin ve ayakların uyuşması, ölme hissi, özlem veya kontrol kaybı gibi güçlü bir rahatsızlık yaşayabiliyor.

APPLE WATCH 6’NIN DİĞER ÖZELLİKLERİ

Önceki haberlere göre, Apple Watch 6’nın da kan oksijen algılama fonksiyonu eklemesi bekleniyor. Kan oksijeni önemli bir göstergesi. Bu nedenle, vücudun kan oksijen seviyesindeki bir düşüş, derhal tıbbi müdahale gerektiren ciddi solunum veya kalp problemlerini gösterebilir.

Kan oksijen izleme fonksiyonunun eklenmesi, kullanıcıların hipoksemi hakkında push bildirimleri almasına yardımcı olacaktır. Bu teknoloji gelecekteki yeni ürünlerde görünebilir ve EKG elektrokardiyogram fonksiyonunun yükseltilmesine eşlik edebilir.

Önceki söylentiler ayrıca Apple Watch 6’nın uyku kalitesini, süresini ve diğer göstergeleri ölçebilen uyku izlemeyi destekleyeceğini de gösterdi.

Söylentilere göre, Apple Watch 6 daha uzun pil ömrü sağlamak için bir S6 çip ile donatılmış olacak.

Şu anda Apple Watch 5, kalp sağlığı, adet döngüsü kaydı, gürültü hatırlatıcıları ve düşme tespitinde bir endüstri ölçütü haline geldi. Böylece Apple Watch 6’nın yeni sağlık fonksiyonları rekabet gücünü daha da artıracak.

Apple, 2020 WWDC’nin 22 Haziran’da çevrimiçi olacağını doğruladı. Konferansta Apple, yeni iOS 14, yeni iPadOS, yeni macOS, tvOS ve watchOS’u sergileyecek. O zaman, Apple Watch 6’nın ilk kez görünmesi bekleniyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.