Sıradaki içerik:

Facebook, WhatsApp’a Reklam Koyacak mı?

e
sv

Apple TikTok’a Başladı!

284 okunma

Apple, bilhassa iPhone ile çekilen fotoğraf ve videoları paylaşarak sosyal medya hesaplarında ve bilhassa Instagram’da daha aktif duruma geliyor. iPhone SE ile son zamanlarda adından sıkça söz ettiğimiz Apple TikTok sürprizi ile karşımıza çıktı.

TikTok’ta dolaşan kullanıcılar Apple’ın hesap açtığını fark etti. Doğrulama rozeti ya da başka adıyla mavi tik olması bu hesabın aslında Apple’a ait olduğunu gösteriyor. Biz bu haberi yazarken şimdilik rastgele bir paylaşım yapmayan teknoloji devinin TikTok’ta 3.350 takipçisi vardı.

Apple TikTok hesabı açtı

Apple’ın bu hesabı namacıyla açtığı tam olarak bilinmezken, iki ihtimal üstünde duruluyor. 23 milyondan çok takipçiye sahip bulunduğu Instagram hesabında yürüttüğü #ShotoniPhone kampanyasını daha çok şahsa ulaştırmak amacıyla TikTok’a taşımayı planlıyor olabilir. Bu platform eğlence merkezli videolarla tanınıyor olsa da, Apple’ın çektiği videoları paylaşmasında bir engel yok.

İkinci ihtimal ise bunun tamamiyle iş hedefli olması. Bir süredir TikTok’ta tanıtımlar sunan teknoloji devi bu amaçla hesabı açmış ve rastgele bir paylaşım yapma amacı gütmüyor olabilir.

TikTok’un şu anda 800 milyondan çok kullanıcıya sahip olduğunu göz önünde bulundurursak, her iki halde da Apple’ın hesap açması mantıklı bir hamle.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.