iOS

Apple, tanınan uygulamasını bugün kapattı

Apple, 2020 yılında gerçek hava durumu iddialarıyla ünlenen uygulama Dark Sky’ı satın almıştı. Bunun sonucunda teknoloji devi Android aygıtlardan uygulamanın erişimini kapattı. Satın alınmasından kısa mühlet sonra iPhone’ların en çok indirilen hava durumu uygulaması olan Dark Sky, Eylül ayında App Store’dan kaldırıldı. Bugün ise Apple, Dark Sky uygulamasını büsbütün kapattı. Yani yüklü olan telefonlardan da uygulamaya erişim artık mümkün olmayacak. Teknoloji devi Apple, kullanıcılarına Dark Sky yerine öteki kendi uygulamasına yönlendiriyor.

Apple, Dark Sky özelliklerini kendi uygulamasına entegre etti

Dark Sky uygulaması, isminden da muhakkak olduğu üzere yağışın olduğu vakitleri yanlışsız varsayım etmekle ünlendi. Bu nedenle birçok Apple müşterisi tarafından tercih ediliyordu. Apple’ın Dark Sky’da yer alan özellikleri, kendi Hava Durumu uygulamasına ekledi. Bu halde uygulama evvelki haline nazaran daha güçlü oldu.

apple taninan uygulamasini bugun kapatti 0 kUayNacS

Apple geçtiğimiz ayın başında Dark Sky uygulamasının kullanıcıları için yağış, saatlik hava durumu varsayımları ve daha birçok bilginin oluştuğu bilgiyi Hava Durumu uygulaması kullanıcıları için paylaştı. Bu sayede kullanıcılar, uygulamanın özellikleri için gerekli dökümana sahip oldu.

Apple müşterilerinin Dark Sky’ın özelliklerini iOS Hava Durumu uygulamasında kullanmaları için aygıtlarının iOS 16, iPadOS 16 ve macOS Ventura’yı çalıştırması gerekiyor. Apple’ın sunduğu dökümanda ayrıyeten kimi özelliklerin yalnızca makul ülkelerde sunulacağı bilgisi de yer alıyor.

Apple, ek olarak 23 Mart tarihinden itibaren üçüncü taraf uygulamaların Dark Sky üzerinden bilgi almasını da engelleyecek. Teknoloji devi, bunun yerine üçüncü taraf uygulamaların Apple’ın yeni WeatherKit API’inden bilgi alması için yönlendiriyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’ın kendi hava durumu uygulamasından mutlu musunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/apple-dark-sky-uygulamasini-kapatti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu